Yapı Blokları ve Legolar

Çocuklar için oyuncaklar vazgeçilmezdir. Özellikle küçük yaş grubundaki çocuklar için oyuncaklar oldukça farklı araç gereçlerdir. Hayatı yeni tanıma ve bir şeyler öğrenme açısından oyuncaklar çocuklar için büyük önem arz etmektedir. Bu yaşta bulunan çocuklar için özellikle eğitici ve öğretici tarz da oyuncak seçimi yapılması gerekir.

Bunun nedeni ise çocuklar ne kadar küçük yaşta öğrenmeye başlarlarsa onlar için o kadar iyi olur. Eğitim alırken ve diğer şeyleri öğrenirken de hem hevesli olurlar hem de daha bilinçli olurlar. Eğitici oyuncak seçimi ile birlikte öğrenme yetileri de gelişme gösterir. Bunun için çocuklarınıza eğitici yapı blokları şeklindeki oyunca çeşidini alabilirsiniz.

Bu oyunca sayesinde çocuğunuz parçaları birleştirerek kendine has bir şeyler ortaya koymaya çalışır. Bu da onun zeka gelişimine büyük oranda katkı sağlar. Ya da lego oyuncak türlerini de seçebilirsiniz. Bu oyuncak, parçaları birleştirerek çocuğunuzun göz algoritmasını artırır ve gelişmesini sağlar.

Sonuç olarak çocuğunuzun gelişmesini ve eğitimini göz önünde bulundurarak lego oyuncak ve yapı blokları gibi oyuncak çeşitlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Bu oyuncakları higtoys.com.tr sayfasından uygun fiyata bulabilir ve hemen sipariş edebilirsiniz.

Yapı Blokları ve Legolar Faydaları

Lego oyuncak ve yapı blokları gibi oyuncak çeşitlerinin en büyük faydası çocuklar için zeka gelişimi sağlamasıdır. Eğitici yapı blokları sayesinde parçaları birbirine takarak, öncelikle çocukların kas gelişimlerini güçlenmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra el ve göz koordinasyonunun da aşırı şekilde gelişmesini sağlar.

Bunun yanı sıra bu oyuncak parçaları ile farklı tür de kombinasyonlar deneyerek çocuklarda sorgulama ve çözüm bulma yöntemleri de gelişim gösterir. Özellikle renkli yapı blokları sayesinde çocukların renkleri ayırt etmesi ve renkleri seçebilmesi de oyuncakların faydası olarak sayılabilir. Ayrıca zihinlerinde bir fikir canlandırarak düşünme yetenekleri gelişir ve somut, soyut kavramları akıllarında şekillendirmeye başlarlar.

Bu oyuncak çeşitlerinden yararlanan çocuklar, belli şekilleri oluşturmak için odaklanmaları gerekir. Bu sayede dikkat gelişimlerine de güzel bir şekilde fayda sağlamaktadır. Eğitici yapı blokları ve lego oyuncakları ailecek de oynanabilen oyun türüdür. Bu sayede çocuklar anne ve babası ile de bu oyunlardan oynayarak kaliteli vakit geçirirler. Aile ve çocuk arasındaki iletişimin de güçlenmesini sağlamaktadır.

Yapı Blokları ve Legolar Özellikleri

Bu oyuncak türlerinin en büyük özelliği her yaşa uygun olabilmesidir. Yani ister küçük çocuk olun ister büyük bir birey fark etmeksizin hem lego oyuncak oynayabilir hem de yapı blokları oynayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey ise çocuğunuzun yaşına göre eğitici yapı blokları oyuncak türünü seçmelisiniz. Bunun önemi ise diğer yaş türlerine ait olan yapı blokları oyuncakları çocuğunuz için faydalı olmayabilir.

Eğer çocuğunuzun yapı blokları ve lego oyuncaklarından tam şekilde yararlanmasını istiyorsanız onun yaşına uygun olan oyuncak seçimi yapmanız gerekmektedir. Bu oyuncak türlerinin ileri yaş düzeyleri için olanları genellikle daha karışık olmaktadır. Lego oyuncakları 6 aylık bebeklerden itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Bebeğiniz için oldukça gelişim sağlayacaktır ve keyifli zaman geçirmesine faydası olacaktır. Her kesime hitap ettiği için ailecek de oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınız ile keyifli vakit geçirmek istiyorsanız yaşınıza uygun olan lego oyuncak seçimini yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Yapı blok ve lego oyuncak çeşitlerini bazılar ise şunlardır; mini tuğla 120 parça oyuncak, uzaktan kumandalı motor 170 parça oyuncak ve puzzle şeklinde oyuncak çeşitleri bulunmaktadır. Siz de lego ve yapı bloklarına sahip olmak istiyorsanız higtoys oyuncak sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Fiyat Sorunuz
1 2 3 4 >