Sünger Oyun Grupları

Çocukların okul öncesi eğitim kurumlarında yapacağı aktivitelerde güvenli materyallerle oynamaları önemlidir. Bu anlamda kırılmaz ürünle kadar güvenli sünger oyun grupları çocukların çeşitli aktivitelerde parkur oluşturmasını sağlayacak. Spor yaparak eğlenecekleri sünger oyuncak grupları çocukların el, kol ve bacak kaslarını geliştirecek.

Çocukların hayal gücüne uygun bir hikâye belirleyerek, minik yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Çocukların birlikte oynaması ve grup olarak yarışmaları oldukça eğlencelidir. Çocukların yapabilecekleri test etmesi adına önemlidir. Yarışmalar düzenlediğinizde süre olduğu için çocukların daha hızlı hareket etmesi gerekir. Önemli olan kısa süre içerisinde karar verme yeteneğini geliştirmektir. Bu anlamda hızlı hareketler gerektiren yarışmalarda, egzersizlerde ve günlük aktivitelerde kullanabileceğiniz muhteşem bir materyaldir.

Birbirinden farklı sünger oyun blokları gruplarıyla; merdiven çıkacak, rampa kullanacak ve parçaların içerisinde geçmeye çalışacaklardır. Bu ürünlerin özelliği çocukların mental gelişimine katkı sağlamaktır. El, kol, göz ve bacak koordinasyonu gerektiren, farklı beden hareketleri yapılması gereken parkurlardan oluşan bu ürün ile günlük enerjilerini rahatlıkla atabilecekler.

Sünger Oyun Gruplarının Önemi

Sportif faaliyetler, çocukların güne iyi başlamalarını, daha sağlıklı olmalarını ve kaslarının gelişmesine fayda sağlar. Çocukların uzun sürelerini geçirdikleri anaokullarında gerekli sünger oyun grupları faaliyet programları haftalık olarak belirlenir.

Çocukların her faaliyeti belirli sürelerde yapılır. Bu şekilde çocuklar tüm günleri boş geçirmez ya da tüm gün eğitim almaz. Anaokullarının faydası, evde vakit geçiren çocukların bu fırsatlardan tam kapasite yararlanmamasıdır. Anaokulları okul öncesi eğitim kurumu olduğu için, çocukların okula adaptasyonu için özellikle dikkat etmeleri gereken bir eğitim alanıdır.

Çocukların okulu sevmesi, eğitimi keyifli olarak idrak etmesi sünger oyun blokları amacı için önemlidir. Kullanılan her materyal, çocukların zekâ gelişimlerini arttırıcı, el becerisini kazandıran materyallerden oluşur.

Çocukların sünger oyuncak ile eğlenerek ve görsel hafızaya yönelik görmesi, kalıcı eğitimi hedefleyen anaokulları için önemlidir. Her ürün renkli, sağlıklı, güvenilir ve eğitici nitelikte olmalıdır. Taze beyine sahip olan çocukların gördüklerini uygulaması fazla süre almaz. Ancak okulun nasıl bir yer olduğunu anlamayan çocukların, ev ortamından direkt ilkokula başlaması korkmalarına sebep olur. Okul müfredatının ders ağırlıklı olması ise, sonsuz enerjiye sahip olan çocukların sıkılmasına yol açar.

Sünger Oyun Grup Ürünlerimiz

İç mekân ürünleri kategorimizde yer alan sünger oyun grupları ürünlerimiz oldukça kapsamlıdır. Bunlar; parçalı 10 parçalı sünger oyun grubu C, 4 parçalı sünger oyun grubu A, 4 parçalı sünger oyun grubu B, 6 parçalı sünger oyun grubu A, 6 parçalı sünger oyuncak B, 8 parçalı sünger oyun grubu, büyük daire sünger, H sünger, kemer sünger, köprü sünger, U sünger, küçük daire sünger, M sünger oyun blokları ve matematik minderi ürünlerimizdir.

Sünger oyun gruplarımız çocukların düşmeleri ya da çarpmalarına karşın hiçbir zarar vermemektedir. Çocuklar için bilindiği gibi merdiven ve rampa çıkmak zor işlemlerdendir. Merdiven çıkarken ayaklar, bacak alt bölüm, üst bölüm ve diz kapağı hareket halindedir. Omurga sistemi için merdiven çıkmak her yaş gurubundan bireylere tavsiye edilir. Çocuklar için ise yararlı olsa da düşme risklerinde tehlikelidir.

Bu nedenle önceden pratik yapmak ve alışmak adına sünger oyun gruplarında merdiven ve rampa çıkmaları tavsiye edilir. Aynı zamanda parkur süngerler, çocukların hareketlerini, eğilerek, bacaklarını ve kollarını kaldırarak yapmalarına imkân tanır. Çocukların parklarda riskli metal oyuncakları kullanarak çeşitli akrobatik hareketleri yapması tehlikelidir. Sünger oyun gruplarımızla tüm enerjilerini kolaylıkla atacaklar ve keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

1