Resim ve Görsel Sanatlar

Çocukların gelişimlerinde sanatsal faaliyetlerin rolü büyüktür. Özellikle drama, müzik, anaokulu resim ve tiyatro gibi aktiviteler ile çocukların mental gelişimi olumlu yönde tamamlanıyor. Eğitimde işitsel, duyuların koordineli şekilde harekete geçtiği faaliyetlerle çocukların yetenekleri ortaya çıkacak. Okul öncesi ve sonrası resim eğitimi olacağı için, okula hazırlık anlamında oldukça yararlı bir ürün olacaktır.

Aktiviteler arasında olan resim ve görsel sanatlar zamanında çocuklar ressam gibi hünerlerini sergileyecek. Ressam kostüm ürünümüzü faaliyetlerinize ekleyerek, ortaya birbirinden renkli görüntüler çıkarabilirsiniz. Okul öncesi eğitim anlamında kreşlerin ve anasınıfı kurumlarının, çocuklara sunduğu aktiviteler, çocukların seçiminde oldukça etkilidir. Ebeveynler güvenlik, hijyen, eğitim gibi konularla ilgilenirken, çocuklar daha çok eğlenebilecekleri alanları tercih eder.

Çocukların özgürce resim yapabilmeleri için gerekli tüm ressam malzemelerini bulacakları bir sanat dolabına ihtiyaç duyulur. En sevilen ürünlerimiz arasında olan ressam dolabımız; ahşap, 1. sınıf yongalam malzeme, 2 mm pvc bant, kapakları stoplu menteşe ile üretilmiştir. Demonte olarak sizlere ulaştırdığımız ürünleri, kısa sürede şarjlı matkapla monte edebiliyorsunuz. Dolap stoperli tekerlek ile rahatlıkla taşınabilir.

Yer değiştirme yapmanız mümkün olup, sabitleme yapılabiliyor. Çok amaçlı sanat dolabının yanlarına, tuval kağıtları, resim defterleri, fon kağıtları, palet, fırça ve boya yerleştirebilirsiniz. Mobilyalarımızın kenarları, olası çarpmalara karşı 2 mm pvc ile yumuşak forma getirilmiştir. Çocuklar; eğitim gördükleri anaokulu resimli boyama ile yeteneklerini keşfedecek.

Sulu Boya Su Kabı

Çocuklar resim yaparken, boyaları karıştırmayı severler. Özellikle koyu renklerden sonra iyice temizlenmesi gereken fırça, açık renk kullanımına daha sonra geçmelidir. Boyaların su kapları da renklere uygun olarak ayrı ayrı kullanılmalıdır. 10 parçalı olan su kabı ile dilediğiniz boya rengini uygulamanız mümkün. Renklerle birbirinden güzel resimler yaparken her şeyin kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Evinizde de çocuk odasında, oyun alanında ya da doğa resmi yaparken bahçenizde kullanabileceğiniz ürünümüz, tekerlekli yapısıyla taşınabilir özelliğe sahiptir. Çocukların okul öncesi dönemde kazandığı sanatsal alışkanlıklar ve el becerisi, daha sonra bu alanda gelişmesini sağlayacaktır. Yapacağı anaokulu resimli boyama onun en güzel deneyimleri olurken, resim ve görsel sanatlar dolabı yardımcısı olacaktır.

Daha fazla konsantre olarak, çizimlerine odaklanan çocukların hayal gücünü resimlere yansıtması onlar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak. Sanatçı burada ne anlatmak istiyor diyeceğiniz, birbirinden farklı kompozisyonlar ortaya çıkaracaklar. Çocukların dahiyane hayal gücü, parmaklarının sihirli enerjisi ve resme kattığı temiz duygularını gördüğünüzde, onun ne kadar yetenekli olduğunu anlayacaksınız.

Boya yaptığında tüm ekipmanlarını yanında görmek isteyen küçük ressamlarımız, gerçekleştirdikleri resimlere fırça darbeleriyle ruh katacak. Renklerin sürekli temizlenmesi ile istenilen tonajın yakalanacağı, temiz bir anaokulu resim deneyimi yaşayacak olan çocukların etkinliklerini, minik sergi köşeleri yaparak taçlandırabilirsiniz.

Neden Sanat Dolabı?

Sanat dolabı; her eğitim kurumunda bulunması gereken, portatif, hareketli, taşınabilir, kullanışlı bölmelere sahip, 3 boyutlu kullanım alanı ile resim ve görsel sanatlar bölümünün tercihleri arasında. Resim defterleri, tuval, boya çeşitleri ve fırçalarının anaokulu resim eğitiminde daha düzenli kullanılmasını sağlar. Sanat dolabı işlevsel yapısı ile çıkmayan boya lekelerine karşı alanı koruyor. Bölmeleri boyaların dökülmesini engeller.

Aynı zamanda aynı anda sanat dolabına; pastel boya, sulu boya, kuru boya ve guaş boyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Alanı doğru kullanmak ve düzenli olmak adına kullanılabilecek ürünler arasında faydalı bir üründür. Çocuklarınız anaokulu resimli boyama kitabını alarak, sanat dolabındaki boyalarla resmini tamamlayabilir. Boya haznesi temizlenebilir yapıya sahiptir. Sanat dolabı; her evde ve okul öncesi eğitim veren anaokullarında olması gereken bir üründür.

1