Oyun

Çocukları mutlu etmenin en önemli yolu, onlarla oyun oynamaktır. Grup halinde oyunlar oynanabileceği gibi, çocukların tek başına oynaması da hayal gücünün gelişimi için önemlidir. Ebeveynler bazen çocuklarla oynayacakları anaokulu oyunları tercih edebiliyor. Bu şekilde çocuklarla kurulan bağ daha kuvvetli oluyor ve çocuklar ilgilenildiklerini hissediyor.

Oyunların en önemli tarafı ise öğretici birçok şey öğretmesidir. Bunun için seçilecek oyuncaklar, oyun grupları ve materyallerin çocukların gelişimine katkı sağlaması gerekiyor. Çocukların gelişimine yönelik olarak kendilerini daha fazla geliştirmeleri sağlayabilirsiniz. Okul öncesi eğitim kurumlarından olan anaokullarında bulunan oyun materyalleri daha fazla eğitime yönelik kullanılmaktadır.

Yardımcı öğeler olarak kullanılan materyaller çocukları hem eğitiyor hem de eğlenmelerini sağlıyor. Oyun gruplarımız, anasınıfı oyunları olarak dış mekân oyun grupları kategorisinde yer alıyor. Ördek havuzu su masası ile bahçenize ya da anaokulu kurum alanınıza kurarak, küçük yaş gruplarının ördekleri yüzdürmesini sağlayabilirsiniz.

Oyun çeşitlerimiz çocuklara uygun olarak üretilmiş olup, kendi markamızla kurduğumuz 5.000 mt2’lik fabrikamızda sizler için durmadan üretiyoruz. Ürünlerimiz çocukların kendi ev ortamlarında ve okul öncesi oyunları olan anaokullarında kullanılabilir.

Oyun Materyalleri Nasıl Olmalı?

Oyun denildiğinde akıllara sadece oyuncak veya anasınıfı oyunları gelebilir. Geniş anlamda ise oyun; çocukların tek başına ya da grup arkadaşlarıyla oynayabilecekleri, parçaları birleştirebileceği, hayal gücü ile şekillendirdiği, her alanda eğlendirici özelliğe sahip olan bir keyif eylemidir.

Bu durumda bazı oyunlarımız; parçalar kullanılarak oluşturulan materyallerden, sportif faaliyetlere uygun, mental gelişime yönelik, motor becerilerine fayda sağlayan oyunlardan oluşur. Örneğin iç ve dış alanda kullanacağınız oyun gruplarımız arasında olan; trambolin, salıncak, kaydırak ve tahterevalli de bir anaokulu oyunları aracıdır. Oyun kurmak için bazı materyallere ihtiyaç duyulur. Bu materyaller okul öncesi oyunları olarak ihtiyaç duyulan oyun gruplarıdır. Eğitici, zekâ ve akıl oyunları ile bazı oyunlar oynanabilir.

Çocukların sportif faaliyetlerini ve egzersizlerini yapabilmeleri adına sizlere sunduğumuz bazı ürünler tamamen el, kol ve bacak kaslarının gelişimi için oldukça yararlıdır. Hiçbir amacı olmayan bir oyun tercih edilen bir kavram değildir. Ebeveynler bir oyun aracı satın aldıklarında bunun çocuklarına bir şeyler kazandırmasını ister. Özellikle eğitim ya da geliştirici oyun materyalleri çocuklar için tercih edilen oyun gruplarıdır.

Anaokullarında ve kreşlerde özellikle okula adaptasyon sağlamaları için eğitime yönelik fakat keyifli oyun grupları tercih edilir. Çocuklarda derslere odaklanabilmeleri ve daha disiplinli alışkanlıklara sahip olabilmeleri adına anaokulları mantıklı bir seçimdir. Çocuklar gün içerisinde enerjilerini atmadıklarında uyku düzenleri olumsuz yönde etkilenir.

Bu nedenle oyun materyalleri seçerken özellikle onların fiziki olarak enerjilerini doğru yönde atmalarını sağlayacak seçimler yapmalısınız. Çocukların sürekli sabit durması ve hareketli olması sakıncalıdır. Özellikle çocuklarda yapılacak en doğru gün kullanımı programla gerçekleşir. Anaokulları bu anlamda belirli programlar dahilinde çocukların keyifli vakitli geçirmelerini sağlar.

Oyun Materyallerimiz

Ürünlerimiz arasında yer alan oyun materyallerimiz; ahşap, sünger, iç alan oyun grupları, dış alan oyun grupları, eğitici halılar, akıl ve zekâ oyunları gibi kategorilerden oluşur. Oyun materyallerimizin özellikleri arasında çocukların sağlığına yönelik olarak üretilmiş olmasıdır. Çocuk odaklı üretilen ürünler anaokulu oyunları için uygun ve yaş odaklıdır.

Çocukların gelişimine katkı sağlaması, okula hazırlanma süreci, doğru alışkanlıkları kazanması adına önemli olan anasınıfı oyunları çocukların yaşlarına uyumlu olarak gelişim sürecini tamamlamasını sağlıyor. Okul döneminde ders ağırlıklı bir eğitimin olması çocukların oyun evresinde direkt olarak disiplinli bir ortama geçmelerine neden olur. Bu nedenle okul öncesi oyunları okul dönemine yumuşak bir geçiş sağlar.