Müzik Köşeleri

Çocuklar için müziğin yeri farklıdır. Anaokullarında, oyun alanlarında çocuklar için oluşturacağınız müzik köşesi ile sanatsal faaliyetlerde bulunmalarını ve müziği sevmelerini sağlayabilirsiniz. İşitsel gelişimlerinde oldukça önemli olan müzik, kullanılan materyallerle keyifli hale geliyor. Toplu aktivitelerde, eğlenmek ve yepyeni şarkılar öğrenmek adına kullanacağınız ürünlerimiz, çocuklar tarafından beğeniliyor. Müzik aletlerini yerleştirmek adına onlara uygun bir sahne oluşturmanız çok kolay. Oyun alanlarına yerleştireceğiniz birbirinden şirin müzik köşeleriyle, müzik aletlerini daha iyi tanıtacaksınız. Müzik aletleri; çocukların okul öncesi eğitimlerinde en keyif aldıkları materyaller arasındadır. Çıkan sesleri taklit etmek, kulak aşinalığı ve seslerin birleştirilmesinin verdiği mutluluğu çocukların gözlerinden görmek mümkün. Anaokullarında okul öncesi müzik köşesi yapılması son dönemlerde daha çok yaygınlaşıyor. Anaokulları özellikle tüm aktiviteleri yapabilecekleri, aradıkları her şeyi bulacakları bir ortam hazırlıyor. Kreş ve anasınıfı müzik köşesi kurumların, ebeveynlerin tercihi olduğu gibi çocukların en eğlendikleri alandır. Okul öncesi eğitimlerde çocukların öğrendikleri her şey geleceğe yapacağınız yatırımdır. Müzik 7’den 77’ye herkesin keyif aldığı aktiviteler arasındadır. Duyulan seslerin çocuklarda bıraktıkları etki oldukça fazladır. Uzmanlar; çocuklarda zekâ gelişimi, hayal gücü ve sesleri ayırt etme yetisine sahip olmaları adına her alanda tavsiye etmektedir. Rehabilitasyon alanlarında da müziğin etkisi bulunduğundan dolayı, çocuk rehabilitesinde de müzik köşeleri kullanılabiliyor.

Müzik Köşesi Ürünlerimiz

Müzik köşesi ürünlerimizin en önemli özelliği; çocukların seveceği, nesnel, kolay kurulum ve renkli yapıya sahip olmasıdır. Müzik köşe ürünlerimiz arasında; ağaç müzik köşesi, ayı müzik köşesi, çilek müzik köşesi, elma müzik köşesi ve kelebek okul öncesi müzik köşesi bulunuyor. Tüm ritim aletlerinin asılabileceği ve şekilleriyle çocukların dikkatini çekecek, masal ortamı gibi ürünlerdir. Çocuklar masal kahramanlarının yaşadıkları alanda yaşarmışçasına eğlenecekler. Tüm oyuncaklarımız ve müzik köşemiz AB, TSE standartlarında üretilmiştir. Oldukça sağlıklı ve kaliteli malzemeden yapılmış olup, üzerinde bulunan ritim aletleri ölçülerine uygun olarak boyutlandırılmıştır. Renkler su bazlı boya ile oluşturulmuş olup EN-71 normundadır. Bazı ürünler gerekli testlerden geçemez. Bu, o ürünün çocuk sağlığına zararlı olduğu anlamına gelir. Müzik köşesi seçiminde dilediğiniz temayı seçebilirsiniz. Çocukların müzik aktivitelerine adapte olabilmeleri adına güzel bir seçim olacaktır. Müzik köşesi sadece anasınıfı müzik köşesi olarak değil, evinizde kullanabileceğiniz bir üründür. Bahçenizde kuracağınız oyun alanında, oyun evinin içerisinde ya da istediği her yerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Neden Müzik Köşesi?

Kurumlarda okul öncesi müzik köşesi tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle ortak alanda kitaplık, oyun alanı ve müzik köşesi olmazsa olmazdır. Çocukların yer aldığı aktivitelerde, drama ve tiyatrolarda kullanabilecekleri materyallerin hepsi kurumlarda mevcut olmaktadır. Ebeveynler; anaokulu ve kreşe teslim ettikleri çocuklarının, her anlamda eğitilmesini ister. Keyifli vakit geçirmesi adına, birçok kurum araştırır ve çocukların en verimli olacakları kurumlara kayıtlarını yaptırırlar. Ev ortamında sahip olduğu birçok ürünün okul öncesi eğitim veren kurumda da olmasını ister. Hemen hemen her evde artık bir müzik köşesi yer alıyor. Çocuklarına günlük aktivitelerini sunmak isteyen ebeveynler bu konuda çocuklarını ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışırlar. Çocukların enerjileri bitmez ve günlük yaşamda akranlarıyla oynaması mümkün olmaz. Bu nedenle çocuklarının yaşıtlarıyla vakit geçirmesi ve daha profesyonel eğitim alması adına aileler çocuklarını anaokulu ya da kreşe kaydettirir. Çocuklarının vakit geçirecekleri kurumu belirlerken aileler, detaylı olarak alanı incelemek ister. Ortak alanda bulunan renkli ürünler, kitaplık, yemekhane, anasınıfı müzik köşesi ve uyku alanı en dikkat edilen bölümler arasında yer alır. Bu alanların hijyenik, eğitici ve kaliteli malzemelerle donatılmış olmasını ister.

1