Montessori Mobilyaları

Montessori mobilyaları eğitime dayalı üretilmiş ürünler arasındadır. İtalyan doktor olan Maria Montessori tarafından Montessori Eğitim Modeli geliştirilmiş, çocuk odaklı bir eğitim sistemini oluşturmuştur. Çocuklara dair bilimsel gözlemlerden yola çıkılarak oluşturulan, eğitim sistemine uygun olarak, eğitim ve çocuk merkezli ürünler tasarlanmaya başlanmıştır.

Okul öncesi eğitimlerde özellikle kullanılan materyaller, çocuklara özel olarak tasarlanmış ve eğitime katkı sağlamıştır. Özellikle montessori kitaplık mobilyalarında ve diğer ahşap ürün kullanımında çocukların sağlığına yönelik imalatta kullanılan malzemelerden oluşmaktadır. Rol oyuncakları kategorisinde yer alan ahşap ada mutfak, naturel mutfak, montessori oyuncak dolabı ve büyük şeflerin ahşap mutfağı, montessori mobilyaları arasında yer almaktadır. Çift taraflı olarak üretilen üründe rahat oyun oynama imkânı bulunur.

Çocukların becerilerini, mutfağa taşımak adına, gerçekçi olarak üretilen bu ürünümüzde 1.sınıf yongalam malzeme kullanılıyor. Kenarları 2 mm pvc bant kullanılan üründe, kapaklı bölmelerde stoplu menteşe kullanılmıştır. Bağlantı ekipmanları olarak Cabineo ve Rafix sistem kullanılmıştır. Baskı ise UV baskı tekniği kullanılarak renklendirilmiştir. Çocukların sağlığına uygun ve kullanışlıdır. Montessori ürünlerimiz arasında; montessori dolabı modelleri A-B-C-D-E-F, duyu materyalleri, montessori dolabı halı standı, naturel mutfak gibi ürünler yer alır. Ürünlerin kullanışlı yapısı, birçok ürünün daha düzenli olmasını sağlar.

Montessori Mobilyaları Özellikleri

Montessori mobilyalarının ortak özelliği A sınıfı yongalam malzemeden üretilmiş olmasıdır. Aynı zamanda kullanışlı yapısıyla çok amaçlı kullanılabiliyor. Kapaksız açık yapısı ile ayakkabıları, oyuncakları, kitapları, eğitim materyallerini ve birçok ürünü dolaplara kaldırarak, düzenli bir ortam yaratmanız mümkün hale geliyor.

Mobilyalarda kullanılan bazı ürünler özellikle boya içermeyen, orginal düz ahşaptan oluşuyor. Okul öncesi eğitimde kullanılan eğitim materyalleri ile renklenecek olan dolapları, yemekhane, uyku odası ve oyun alanında kullanmanız oldukça kolay. Disiplinli, düzenli ve hijyenik bir alana kavuşmak adına kullanışlı montessori mobilyaları oldukça önemlidir. Evinizde, çocuklarınıza oluşturduğunuz oyun alanında, okul öncesi anasınıfı ve kreşlerde, ürünlerin ortadan kaldırılması adına önemli bir çözümdür.

Mobilyalar arasında bulunan montessori kitaplık tüm masal ve hikâye kitaplarının düzenlenmesi adına doğru bir seçimdir. Kitaplık ürünümüzle kütüphane oluşturulabilirsiniz. Eğitim süresince yapacağınız aktivitelerde, kullanılmayan oyuncakları montessori oyuncak dolabı içerisine koyabilirsiniz. Bu şekilde daha düzenli bir şekilde diğer aktiviteye geçiş yapacaksınız.

Montessori Mobilyaları Kullanım Alanları

Montessori kullanım alanları çocukların bulunduğu her alana uygun olarak kullanılabilir. Özellikle çocukların yoğun olduğu oyun alanlarında, çocuk parti evlerinde, anaokulu, kreş, ev ya da birçok işletmede kullanılabilecek yapıdadır. Kütüphanelerin çocuk bölümlerinde kullanılarak çocuk ürünleri yerleştirilebilir.

Kullanılan montessolri mobilyaları çocuk ürünlerine özel dizayn edilmiştir. Çocukların evinizde daha düzenli çalışma yapmaları adına oyuncaklarını, kitaplarını düzenleyebileceğiniz mobilyalar arasındadır. Çocuğunuzun odasına koyacağınız montessori kitaplık ile kitap okuma alışkanlığı daha düzenli uygulamasını sağlayacaksınız.

Oyuncaklarını her baktığında görmek isteyen çocuklarınız, en sevdiği oyuncak bebeklerini ya da arabalarını dizebileceği montessori oyuncak dolabı açık raf sistemiyle, çocukların görmelerini sağlıyor. Kurumlarda kullanımı yaygın olan diğer bir ürün halı dolabıdır. Birbirinden renkli halıları kaldırmak ve ihtiyaç duyulduğunda kullanmak adına üretilmiş portatif kitaplıklar ile anaokulunda düzen sağlamış olacaksınız.

Bazı ürünler ihtiyaca yönelik ortaya çıkar. Okul öncesi eğitim kurumları eskiden çok fazla ürüne ihtiyaç duymazken, artık sınırsız ihtiyaçlar ve üretimlere ayak uydurmanın zorunlu hale geldiğini fark ediyor. Çocuk eğitimi için çocuk odaklı davranmak gerektiği, renklerin ve figürlerin önemi, uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Bu nedenle oluşturacağınız yaşam alanında, eğitim sisteminin keyifli geçmesini ve amacına ulaşmasını istiyorsanız, kurum olarak çocukların hayal dünyasına girmeyi başarmalısınız.

Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
1 2 >