Montessori Ürünleri

Montessori ürünleri pedagog olan Maria Montessori tarafından üretilerek okul öncesi eğitim içerisine girmeye başlamıştır. Montessori eğitim yöntemi her çocuğun bireysel gelişimleri, ilgi alanları, öğrenme becerisi ve kişilik özelliğine uygun olarak bir eğitim ve öğretim planı hazırlamak gerektiğini vurgular.

Montessori yaklaşımına her çocuğun bireysel ihtiyaçları ve farklı yetenekleri bulunur. Çocuğun gelişimsel ve kişisel ihtiyaçlarına cevap verebilmek, her çocuğun kişisel yeteneğini fark edebilmek ve bu yeteneğinin geliştirilmesine alan yaratmak gerekir. Bu sayede kendi kendine yetmeyi öğrenen çocuklar yetiştirebilirsiniz.

Çocukların ilerleyen yıllarda da akademik olarak başarılı olmasını destekleyen Montessori yaklaşımına özel oyun materyalleri bulunur. Montessori materyalleri sayesinde çocukların problem çözme becerileri gelişir. Montessori ürünleri özel olarak tasarlanan çocuğun kendi kendine hatasını bulmasını sağlayan ürünlerdir. Sitemiz üzerinden çeşit çeşit Montessori oyuncaklar ürünlerini bulabilirsiniz.

Ayrıca çocuklar için sitemiz içerisinden Montessori ranza çeşitleri de ulaşabilirsiniz. Montessori ürünlerini çocukların duygularını en kolay şekilde ifade etmelerini ve yönetmelerini sağlar. Bu sayede çocuklar büyüklerin yardımına ihtiyaç duymadan öz becerilerini tek başlarına yapma konusunda ciddi ilerlemeler kaydederler.

Monteressori Oyuncakları

Montessori oyuncak ürünleri sayesinde çocukların daha üretken ve yaratıcı olmalarını sağlayabilirsiniz. Montessori ürünleri içerisinde farklı gelişim özelliklerini destekleyen oyuncak türleri bulunur. Sitemizde bulunan Montessori ürünleri kategorisi içinde; küçük yaş gurubu için Toddler, günlük yaşam becerileri için Practical Life, duyu eğitim materyalleri için Sensorial, dil ve lisan materyalleri için Language, matematik materyalleri için Matematic, biyoloji materyalleri için Biology, coğrafya materyalleri – Geography sayfalarımız bulunur.

Bu sayfalar içerisinden istediğiniz her türlü Montessori ürününe sahip olabilirsiniz. Montessori oyuncakları ile çocuğun kendisine ve çevresindeki insanlara saygı duymasını aynı zamanda sosyal bir birey olarak büyümesine fırsat tanınmış olur. Montessori ürünleri disiplin gerektiren, eğitici yönü kuvvetli oyuncaklardır.

Bu nedenle eğitim içerisinde sıkça kullanılırlar. Montessori ürünleri arasından en çok tercih edilen ürünler genellikle boncuklarla oynanan oyunlardır. Çocuğun küçük kas gelişimi ve bilişsel gelişimini destekleyen boncuklarla desteklenen Montessori ürünlerini sitemizden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Montessori ürünleri içerisinde mobilya seçenekleri de bulunuyor.

Montessori ranza ürünleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Montessori ürünlerinin en faydalı yönü ise çocuklarda çok hızlı bir gelişim yaşamalarını sağlamalarıdır. Hızlı öğrenmeye başlayan çocuklar daha fazla şey öğrenmek için istekli ve hevesli olurlar.

Montessori Ürünleri ve Okul Öncesi Eğitim

Dünya genelinde pek çok ülke Maria Montessori’nin üretip geliştirmiş olduğu materyaller ve yöntemlerle okul öncesi eğitim vermeye devam ediyor. Montessori ürünleri sayesinde çocuklar kendi öğrenme süreçlerini kendileri planladıkları için sorumluluk duyguları geliştirilmiş olur.

Sorumluluğun ve başarının çocukta birleşmesi çocuğun ilerleyen yaşlarda kendine daha güvenen ve sorumluluk duygusuna sahip bireyler olmasını sağlar. Ev içinde de kullanıma uygun olan pek çok Montesseri oyuncak ürünleri sitemizde çocuklarla buluşmak için bekliyorlar. Çocuklar Montessori ranza ürününe oldukça ilgi göstermekle kalmıyor, ranzada uyumak için saat sayıyorlar.

Montessori ürünleri sayesinde çocuklarınız hem oyun oynamaktan büyük zevk alacak hem de pek çok şey öğrenecekler. Montessori oyuncakları kullanılarak yapılan etkinlikler sayesinde çocukların bağımsızlıkları güçlendirilir ve öz denetimi konusunda beceri sahibi olmaları sağlanmış olur. Bunların yanı sıra sosyal becerilerinin geliştirileceği bu etkinlikler içerisinde matematik, fen, coğrafya, dil eğitimi gibi konularında bilgi sahibi olmaları sağlanıyor.

Matematiğin hiç bu kadar eğlenceli ve anlaşılır bir halini daha önce görmediniz. Çeşit çeşit puzzle seçenekleri ve kutu oyunlarına sahip olmanız için sitemize tüm öğretmenlerimizi ve ailelerimizi bekliyoruz.

1 2 3 ... 6 >