Matematik Materyalleri - Matematic

Ülkemiz koşullarında okuyarak güzel bir meslek sahibi olmak isteyen bir bireyin matematiği çok iyi yapması gerekiyor. Yani matematik iyi bir meslek için olmazsa olmaz bir ön koşuldur. Eğitim sistemimizin her basamağında matematik dersi bulunuyor. Eğitim öğretim hayatı boyunca her kademe de matematik karşımıza çıkıyor.

Tüm öğrencilerin en büyük sınavı olan üniversitelere giriş sınavı bir dönüm noktası olma niteliğindedir. Öğrenciler yıllarca gördükleri eğitim öğretim sürecinin en önemli sınavını burada verirler. Üniversite giriş sınavında da matematik faktörü en önemli etkendir. Okul öncesiyle başlayan matematik öğretimi gelişerek lise son sınıfta, üniversite sınavı ile ne kadar verimli olup olmadığını gösterir.

Bu yüzden matematik dersini öğrencilerin anlaması, matematiği hayatlarının bir parçası haline getirmesi için okul öncesi dönemden itibaren çok iyi eğitim almak zorundadırlar. Firma olarak; okul öncesi matematik materyalleri ile bu sürece destek oluyoruz. Ürünlerimiz matematik materyalleri okul öncesi döneme hitap edecek ve istenilen verimi sağlayacak türdendir.

Materyal Çeşitleri

Matematik materyalleri, ne kadar geniş ve farklı olursa o kadar etkili olur. Ürünler öğrenci istek ve becerilerine uygun olmalıdır. Ayrıca her ürün her yaş grubuna hitap edebilme özelliğine sahip olmalıdır. Firmamız bünyesinde bulunan tüm ürünler bu özellikleri karşılayacak niteliktedir.

Matematik materyalleri okul öncesi dönemde öğrenci ilgisini çekebilecek ve kolay anlama sağlayacak nitelikte olmalıdır. Ürünlerimiz arasında bulunan yüzlü altın boncuk oyun seti bu anlamda çok etkili bir ürün. Öğrenciler güzel renklere sahip boncuklar ile hem eğleniyor hem de sayma işlemini yapabilecek seviyeye geliyorlar. Ürün yelpazesi içerisinde boncuk etkinlikli ürün çeşitlerine fazlasıyla sahibiz. Yıldız şeklinde, çubuk şeklinde ve küp şeklinde oyun setleri ile çocuklar farklı sevilerde sayma işlemini öğreniyor.

Ayrıca bir başka ürün grubumuz ise ahşap rakam kartları kutusudur. Bu grupta çocukların rakamları tanıması sağlanır. Kutu içerisine rakamları küçükten büyüğe doğru dizerek hangi rakamların kaçıcı sırada olduğu bilgisi verilir. Bunların dışında sahip olduğumuz ürünler; bölme tabloları, bölme kutusu ve banka oyunları gibi pek çok oyun türünü müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Matematik Ürünlerinin Amacı

Matematik materyalleri okul öncesi gruplarına hitap edecek tarzda olmak zorundadır. Çünkü matematik dersinin temelleri bu dönemde atılıyor. Matematik temelini iyi almış öğrenciler ilkokul, ortaokul ve lise dönemlerinde de bunun meyvesini alarak öğretimlerine devam ederler. Matematik zekası gelişmiş çocuklar düşünme ve muhakeme etme duyguları da gelişir.

Bu da çevresindeki kişilere göre daha iyi görme ve daha üst işlem yeteneğine sahip olmalarını sağlar. Ürün yelpazemize koyduğumuz matematik materyalleri ile bunu amaçladık. Oyunların kolay anlaşılır olması çocukların oyunları çabuk anlamalarını ve severek oynamalarını sağlar. Oyunların şekil ve yapısında kullanılan renk ve modellemeler çocukların ilgisini kolayca çekmelerini sağlayacak niteliktedir. Çocuklar eğlenerek matematik öğrenirken, mantık ve muhakeme etme yeteneklerinin de gelişmesi sağlanır. Tüm oyun gruplarında kaliteli malzemeler kullanılmıştır.

Bu yüzden defalarca oynansa bile deforme olma problemi gözlenmez. Ürünleri kullanan çocuklar temel seviye matematik dersine hazır hale gelecek yeterliliğe sahip olur. Çocuklar, okul öncesi eğitimini tamamladığında rakamları tanıyabilir, belli bir bölüme kadar sayabilir ve matematiksel düşünme yeteneğini kullanabilir hale gelmiş olurlar. Bu sayede ilkokula başlayan çocuklar matematik dersini kolay bir şekilde anlayabilirler.

Bu da birçok öğrencide gözlenen matematik dersinden korkma veya matematik dersini sevmeme durumunun ortadan kalkmasını sağlar. Firma olarak müşterilerimize sunduğumuz ürünler ile matematiği seven ve matematikte başarılı olan çocuklar yetişmesini amaçlıyoruz.

1 2 3 >