Manav ve Süpermarketler

Manav ve süpermarketler çocukların günlük yaşama adaptasyonları, sosyalleşmeleri adına önemli sektörlerdir. Mesleklerin ve sektörlerin ne iş yaptığı, içerisinde nelerin satıldığı gibi sorulara karşılık bulacak olan çocuklar, alışverişin keyfini doyasıya çıkartacak. Ebeveynler çocuklarıyla markete gittiklerinde, çocukların oldukça keyifli olduğu hemen göze çarpar.

Market arabasını sürme isteği, raflardan bir şeyleri sepete doldurma, en sevdikleri meyvelerin tartılması ve kasadan geçme gibi süreçleri yaşayan çocukların neler öğrendiklerini anlamanın yolu onlara birbirinden şirin manav ürünleri almaktır. Süpermarket alışverişini market arabasıyla yapabilir, meyve ve sebze satış alabilirler. Okul öncesi etkinliklerde bir anasınıfı manav tezgahı kurabilir, arkadaşlarıyla rol paylaşımı yapabilirler.

Kurumunuzun bir köşesini anasınıfı süpermarket köşesi yaparak, eğitim sürecine günlük yaşamı dahil edebilirsiniz. Çocuklar birbirinden lezzetli sebze ve meyveleri kontrol ederek seçer ve terazide tartarak sepetine koyabilir. Tüm bu işlemleri keyifle yaparken, fiyatlar belirleyebilir ve çocukları hayata adapte edebilirsiniz.

Aynı zamanda alışveriş zamanı bittiğinde rol arkadaşı olan kasiyerin önündeki ışıklı sesli yazar kasadan, ürünleri tek tek geçirebilir ve poşetlemesini sağlayabilirsiniz. Çocukların bu aktiviteden oldukça memnun kalacakları bir gerçek.

Manav ve Süpermarket Ürünleri ile Ne Yapılır?

Manav ürünleri arasında meyveler ve sebzeler bulunuyor. Meyve grubunda bulunan ürünler file içerisinde; armut, muz, limon, portakal, mango, greyfurt, çilek, mandalina gibi 14 çeşit meyve türünden oluşuyor. Sebzeler ise; sivri biber, havuç, patlıcan, sarımsak, dolmalık biber, patates, zencefil, taze fasulye olarak 14 çeşit sebze türünden oluşuyor.

Çocuklar hem meyveleri ve sebzeleri tanıyor hem de alışveriş yapmayı öğreniyorlar. Meyve ve sebze ürünümüzü yerli malı haftasında kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, mutfak mobilyalarında ve oyun evlerinde arkadaşlarına ikram edebilecekleri ürünlerdir. Manav ürünlerimiz, anasınıfı manav tezgahı ve tüm oyuncaklarımız AB, TSE standartlarında olup, EN-71 testinden geçmiştir. VPA, FTLAT ve PVC içermiyor.

Süpermarket ürünlerimiz arasında ise en çok sevdikleri market arabaları, tekerlekli ve kullanışlıdır. İçerisine tüm malzemeleri alabilecek boyuta sahiptir. Çocukların boyuna uygun olarak üretilmiştir. Çocukların sevdikleri diğer bir malzeme ise terazi ve anasınıfı süpermarket tartılardır. Bir şeyin ağırlığını ölçmek, metre ile boyutuna bakmak çocuklar için önemlidir. Gördüklerini yapmak isteyen çocuklar; ağırlık birimlerini öğrenecek ve alışveriş yaparken tartının en işe yaradığını anlayacaklar.

Okul öncesi eğitimde alışveriş yapmak hakkında bazı tiyatrolar yapılır. Çocukların sosyal hayatta kendi ihtiyaçlarını alabilmeleri adına özgüvene sahip olmaları için alışveriş önemli bir iletişim aracıdır. Alışverişte diyalog kurmak, fiyat sormak, görevlilere hitap şekli gibi önemli detayları öğrenen çocuklar, neyi nerede yapmaları gerektiği konusuna aşina olacaklar.

Süpermarket Işıklı Sesli Yazar Kasa

Yeni nesil teknoloji ve teknoloji çağında büyüyen çocuklar için tasarlanmış olan günümüz yazar kasaları, artık çocukların kullanabileceği formatta. Alışverişin tamamlanması adına karşılık olarak ödeme aracı olan paranın kullanılması eğitimin bir parçasıdır. Alınan her ürünün bedelinin olduğu bilinci, verilen paranın üstünün alınması, hesap yapmak ve teknolojik ödeme araçlarını kullanmak çocukların çağına uygun bir eğitim verilmesini sağlar.

Işıklı ve sesi olan anasınıfı süpermarket yazar kasa; para haznesi, barkod okuyucusu, efekt, kasa simülasyonu ve aparatlara sahiptir. Eğlenceli, eğitici ve öğretici yönü ile çocukların keyifle alışverişini tamamlamaları sağlanır.

Ürünler arasında anasınıfı manav tezgahı üzerinde bulunan ahşap tartı, 6 adet ahşap ağırlık ve terazi standından oluşur. Tartı esnasında ağır ve hafif kavramlarını kolaylıkla anlayabilir, iki ürün arasında karşılaştırma yapabilir. Kullanışlı, keyifli ürünler arasında olup, ahşap malzemesi çocuk sağlığı ve okul öncesi eğitimi bakımından uygundur.

1