Lisan Materyalleri - Language

Okullarda okuma ve yazmayı öğrenme 1. sınıf ile başlar. Harfleri, rakamları tanıma ile başlayan bu süreç, yazma ve okuma ile tamamlanır. Bu süreçte oldukça zorlanan çocuklar tam anlamıyla kavrayamaz. Bunun nedeni okul dönemini daha çok harfleri tanımak için geçirdikleri süreçtir.

İlkokul evresinde öğretmenlerin tüm çocuklara harfleri, okumayı, yazmayı öğretmesi zor bir durumdur. Bazı çocuklar henüz kalem dahi tutmayı bilmezken diğer süreci hemen geçmeleri beklenemez. Bu anlamda çocukların zorluk yaşamaması ve okul hayatına daha verimli başlamaları adına, okul öncesi eğitim kurumları faaliyet göstermektedir. Bu kurumların amacı; çocuklara eğlenerek daha keyifli bir eğitim vermek ve okula alıştırmaktır.

Okulda bazı detaylar öğretilmez, bu nedenle çocuklar aileden gördüklerini uygular. Daha profesyonel anlamda eğitim alan çocuklar ise doğru bilgiyi okul sürecinde uygular ve hata yapmazlar. Anaokulu, kreş veya anasınıfı lisan eğitimi konusunda oldukça başarılıdır.

Anaokulları öğrencilere ya da ebeveynler bireysel olarak çocuklarına lisan materyallerimizi kullanarak harfleri tanımayı öğretebiliyorlar. Harfleri tanıttıktan sonra, yan yana getirerek basit kelimeleri okumasını sağlayabilirsiniz. Bu anlamda kelimelerin doğru yazılışını bilmeniz yeterli.

Aynı zamanda aynı harf materyalleriyle İngilizce dahil, uygun alfabeye sahip diğer dilleri öğretebilirsiniz. Detaylı eğitimi okulda alacağı için, çocukların harfleri tanıması dahi, okul döneminde öne geçmesini sağlayacaktır. Eğitici ürünlerimiz arasında bulunan anaokulu lisans materyalleri ahşap ve karton olarak bulunuyor. Dilediğiniz malzemeden üretilmiş olan ürünlerimizi, en uygun fiyata alabilir, eğitime gecikmeden başlayabilirsiniz.

Lisans Materyalleri Kullanım Alanı

Lisans materyalleri kullanım alanı sadece okul öncesi evreyi kapsamıyor. Birçok alanda oyun olarak oynanabilecek bir tasarıma sahiptir. Çocukların hayal gücüne göre farklı yazı oyunları yapılabilir. Çocuklarınızla bu oyunu geliştirebilir ve eksik harfleri doldurmasını isteyebilirsiniz. Harfleri öğrenmek adına kullanacağınız anaokulu lisan materyalleri Montessori ürün kategorisi içerisinde yer alıyor.

Montessori ürünleri genel olarak çocuklara yönelik çalışmalara imza atmış bir markadır. Çocuk odaklı, eğlenceli ve kalıcı eğitimi hedefleyen Montessori, bu tekniğini ürettiği oyuncaklara aktarıyor. Birbirinden farklı anasınıfı lisan materyalleri gibi birçok öğretici ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin özelliği; birbirinden farklı malzemelerden oluşmasıdır. Kullanım alanları; ev, oyun evleri, parti evi, çocuk alanları, anaokulu, anasınıfı, kreş, ilkokul dönemi, rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim alanları gibi birçok alanda kullanılabiliyor.

Çocukların becerilerine uygun olarak üretilmiş olan bu ürünlerin kullanımı işlevseldir. Özellikle lisan materyalleri oldukça basit tasarıma sahip ve günümüz eğitim sistemine uygundur. Eğitim sisteminde düz yazı ve el yazısı formatı vardır.

Ürünlerimiz düz yazı formatındadır. Taşınabilir ahşap bölmeli kutusunda olan harfler çocukların elinde inceleyebilecekleri yapıdadır. Kabartma büyük ve küçük harfler ise çocukların parmaklarını kullanarak inceleyebileceği bir forma sahiptir.

Lisans Materyalleri Sipariş ve Teslimat

Okuma ve yazma sürecine katkı sağlayacak olan anasınıfı lisan ürünlerimiz hizmetinizdedir. Anaokulları tarafından talep görme sebebi ise, eğitim sürecinde büyük katkı sağlayacak olan yardımcı ürünler olmasıdır. Ebeveynler anaokulu lisan materyalleri ürünümüzü seçerken çocuklarına uygun olarak seçim yapmaları tavsiye edilir. Ahşap ürün daha küçük parçalı olduğu için ağzına sokma ihtimali yüksektir.

Diğer kabartmalı küçük ve büyük harfler küçük yaş gruplarına daha uygun yapıdadır. Satın alacağınız ürünü seçtikten sonra yapmanız gereken kredi kartınızdan ya da banka havalesi ile ödeme yaparak sipariş vermektir. Lisan materyallerinde kullanılacak olan harflerle hayvan isimleri, bitki isimleri, yiyecek isimleri ve aile isimleri oluşturabilirsiniz. Çocukların harfleri tanıması için tekrarlar yapmanız ve sabırlı olmanız önemli bir detaydır.

1