Lego ve Yapı Blokları

Lego ve yapı blokları oyuncaklar çocukların motor yeteneklerinin geliştirilmesinde önemli bir yere sahiptir. Farklı parçalara sahip lego oyuncaklar ile çocuklar hayal dünyalarında yer alan şekilleri oluşturabilir ve inşa ettikleri yapılar üzerinde değişiklikler yaparak öğrenme ve gelişme süreçlerini hızlandırabilir.

Okulöncesi lego oynayan çocukların yaratıcılık ve motor yeteneklerinde diğerlerine göre daha önde olduğu izlenmiştir. Okul öncesi lego çeşitleri arasından beğenilecek bir set ile çocuğunuzun zararlı bilgisayar ve televizyon gibi alışkanlıklar edinmesinin önüne geçerek daha kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak mümkündür. Anaokullarında çocukların zihinsel gelişimini hızlandırmak ve eğlenceli yapılar inşa etmek üzere anasınıfı lego çeşitleri tercih edilmektedir.

Lego oyuncakları kullanılarak çeşitli hayvan, insan, yapı ve şekillerin geliştirilmesi çocuklarda odaklanma sorunlarını da büyük ölçüde ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Her yaşta çocuğun oynayabileceği özelliklere sahip lego çeşitleri bulunmaktadır.

Lego ve Yapı Blokları Çeşitleri

Okulöncesi lego oyunları için daha küçük yaştakilerin parçaları yutma riskini ortadan kaldıran plastik arabalı puzzle 12 veya 24 parçalı, plastik eğitici bloklar, plastik sihirli kutular king kids gibi çok sayıda parçası bulunan ve abatları nispeten daha büyük oyuncak çeşitleri mevcuttur. Okul öncesi lego çeşitleri seçilirken çocuğun yaşına dikkat edilmesi ve küçük yaşta olan çocuklara ebatları küçük parçaları olan Legolar alınmamalıdır.

Eline aldığı objeleri ağzına götürme çağını geçen çocuklar için daha küçük ve çok sayıda parçası bulunan lego ve yapı bloklarından oluşan çeşitler tercih edilebilir. Bu aralıkta bulunan çocuklar için plastik eğitici bloklar, plastik tuğla, art blok 88 veya 132 parça gibi set lego çeşitler değerlendirilebilir.

Okul çağına daha yakın olan çocuklar için anasınıfı lego çeşitleri kullanılarak biraz daha el ve zihinsel koordinasyon gerektiren lego oyuncaklar kullanılabilir. Mühendis yapı blokları, pramit yapı blokları, mekanik yapı blokları ve tasarım yapı blokları oyuncak çeşitleri çocuklarda temel motor yeteneklerin geliştirilmesini sağlamaktadır.

Her bir lego çeşidi ile çok farklı görsellerin oluşturulması mümkündür. Lego ve yapı blokları oyuncakları ile yapılabilecek görsellerde tek sınır çocuğunuzun hayal gücüdür. Çocuğunuzun lego oyuncaklar ile yaptığı her yeni görsel aslında çocuğunuzun bir sonraki tasarımı için yeni planlar oluşturmasını sağlayarak ufkunu genişletmektedir.

Lego ve Yapı Blokları Oyunları

Lego ve yapı blokları oyuncakları çeşitlerine göre geniş bir oyun seçeneği vardır. Okul öncesi lego çeşitleri arasında bulunan mıknatıslı yapı blokları veya mozaik Legolarla çocuklarda şekillerin tanımlanarak yerleştirilmesi yapılabilir. Bu lego oyuncaklar çocukların keyifli bir oyun oynamasının yanında görsel hafızalarının gelişmesini de sağlamaktadır.

Daha küçük yaşlarda olan çocukların sünger yapı blokları oyuncaklarla renkleri tanıma ve şekiller üretmesini sağlamak mümkündür. Okulöncesi lego oyunları çocuklarda sayı, renk, şekil ve harflerin oluşturulmasında ve tanıtılmasında etkili bir yöntemdir. Lego ve yapı blokları oyuncakları bilimsel olarak motor becerilerin kazanıldığı 2-5 yaş aralığında kavram gelişimi, el ve göz uyumu, hayal gücü gelişimi, kas gelişimi ve yaratıcılık gibi gelişimleri sağlamaktadır.

Anasınıfı lego çeşitleri çocukların takım çalışması yapmasını ve sosyal yaşama adaptasyonunu artırmaktadır. Birlikte oynanan lego oyunları çocukların objelere bakarak hayal ettikleri düşünceleri ifade etmesine katkı sağlamaktadır. Bu da çocukların özgüven sahibi olmalarına katkı sağlamaktadır.

Lego ve yapı bloklarından oluşan oyunlar çocukların bilgisayar ve cep telefonlarında zihinlerini meşgul eden gereksiz bilgiler yerine hayatları boyunca kullanabilecekleri yeteneklerin kazanılmasını sağlamaktadır. Lego ve yapı blokları oyuncakları AB ve TSE standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
1 2 >