Kuklalar

Kuklaların çocuk gelişimine etkisi sadece seslendirme değil, seslendirme yaparken sesini kontrol etme, farklı duygular katma ve hayal gücünü sonuna kadar geliştirmedir. Okul öncesi eğitim kurumlarında yer alan kukla köşeleri ve tiyatro etkinliklerinde en çok kullanılan, sevilen kuklalar çocuklar için eğlenceli bir gösteri haline gelir.

Tiyatro etkinliklerinde ürünlerimiz arasında meslek kostümleri, kukla sahnesi ve kuklalar en çok kullanılan ürünler arasındadır. Geleneksel Hacivat ve Karagöz gölge oyununu sahnelendirmek, anasınıfı kukla köşesi ile çok kolay. Eğitmenler tarafından gösterilen kukla kullanımı, bazı yaş guruplarını ürkütse de kısa süre sonra bu tedirginlik yerini kahkahalara bırakıyor. Kreş ve anasınıfı kukla oyunları etkinliğe göre farklılaşabiliyor.

Tamamen çocukların kontrolüne bırakıldığında ise ortaya yaratıcı senaryolar ve karakterler çıkıyor. Sanatsal faaliyetler arasında okul öncesi ve okul döneminde muhakkak kullanılan anaokulu kukla ürünleri, farklı modellerden oluşuyor. Ürünlerimiz arasında bulunan aile kukla seti hem aile bireylerini tanıma hem de her çocuğun kendi ailesinden örnek vermesiyle, başarılı gözlem yaptığı ortaya çıkıyor.

Çocuklar gördüklerini uygulama konusunda yetenekliler. Seslerin taklit edilmesi, konuşmalarda kullanılan tonlamalar ve hayal gücü, sanatın doğuşunu gözler önüne seriyor. Kukla sahneleri ise orginal sahnelerin minyatürü olarak düşünülebilir. Bu tasarımlarda boyutları küçültme sebebimiz, sahnenin tek oyuncusunun çocuklar olmasıdır. Onlara uyarlanan tüm ürünler, yaş gruplarına ve boylarına uygundur.

Kukla Sahneleri

Kukla sahneleri tasarımlarımızda en sevilen karakterler arasında çizmeli kedi bulunuyor. Çizmeli kedi her yeni jenerasyon tarafından masallardan hayran kaldığı bir karakterdir. Peki, sahnenin yıldızı çocukların, çizmeli kediyi kendi hayalinde canlandırması nasıl olur bilinmez. Çocukların hayal gücüne göre kahkahaların dozunu artırabilirsiniz.

Yeni nesil teknolojiye denk gelen çocuklarınızın, çizmeli kediyi yeni teknoloji çağına uyarlaması biraz farklı olabilir. Aynı zamanda Hacivat Karagöz geleneksel gölge oyunu duayenlerindendir. Çocukların küçük ve naif seslerinden bu iki karakteri canlandırması nasıl olur sizce? Tüm bunları yaparken anaokulu kukla oyunları sahnesinde ikili olarak gerçekleşen diyaloglarda eğleneceğiniz ve unutmayacağınız kesin.

Ürünlerimizi evinizde, parti evlerinde, anaokullarında, kreşlerde yani çocukların olduğu her alanda kullanmanız kolay. Kaliteli ürünlerden oluşan anaokulu kukla tasarımlarını, düzenli olarak muhafaza edebilmeniz için bu değerli ürünlere özel stant geliştirdik. Sevilen köşelerden olan anasınıfı kukla köşesi ve askı standıyla duvarda birbirinden farklı kuklaları görebilir, dilediğiniz arasında seçim yapabilirsiniz.

Kardan Adam Kukla Sahnesi

Her yeni yılın çocuklara getirmiş olduğu sevincin tarifi imkansızdır. Yeni yıla merhaba demek için özel kostümler giyen ve hazırlanan çocukların, birbirinden güzel sanatsal yeteneklerini sergileyecekleri, yılın anlam ve önemine uygun olan kardan adam anaokulu kukla oyunları sizlere yeni yılda mutluluk yaşatacak.

Parmak kuklalar; çocukların en beğendikleri ürünler arasındadır. Meslekler ve aile kuklalarını farklı hikayelerle anlatmak çocuklar için keyifli bir gün geçirmelerini sağlar. Karşılıklı diyaloğun gelişmesine katkı sağlayan anaokulu kukla köşesi ile oyuna dahil edeceği meslek kuklalar seti, farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayacak.

Çoklu kuklalarda oyuna bu sefer daha fazla çocuk dahil olabilecek. Konuşmalar, verilen cevaplar sizleri çok güldürecek. Çocuk gelişiminde evlerinizde sizler için düzenlenen özel gösteriye davetli olarak hazırlanmanız gerekir. Tam bir tiyatrocu olan çocuklarınızın, perde açıldığında göstereceği performans sizleri şaşırtabilir. Evinizin her alanı çocuklarınızın ürünleri ile dolmadan kukla seti askı setini almayı unutmayın.

Bazı oyuncaklar aymaya kıyamayacağınız ürünlerden oluşuyor. Tıpkı kuklalar gibi eğitici, nesilden nesle aktarılabilecek ürünler arasındadır. Şimdi sizde çocuğunuzun kendisini keşfetmesi için anaokulu kukla ürünlerinden alarak hediye edin. Anaokulları olarak bu eğitici ve eğlendirici ürünleri muhakkak kurumunuzun en güzel köşesinde bulundurun.