Küçük Yaş Grubu - Toddler

Yürümeye başlayan çocuklarda, emekleme döneminde kullanılabilecek birbirinden faydalı ürünlerle, çocuklarınızın el becerilerini geliştirme ve mental gelişimine katkı sağlama konusunda yararlı bir yönlendirme yapmış olursunuz.

Toddler amacı; çocukların toddler yani, tıpış tıpış yürüme evrelerinde daha çok oturarak zaman geçirmelerine yönelik, geliştirici etkinlikler yapmasını sağlar. Yürümeye daha yeni başlayan çocuklar biraz agresif olabilir. Bunun nedeni enerjilerini diledikleri gibi kullanamıyor olmalarıdır. Koşmak ve yürümek isteyen çocuklar tam anlamıyla başaramadıkları bu eylemi, oturarak yapmak ister.

Bu nedenle birçok ev malzemesini karıştırmaları mümkün olduğu gibi, tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Bu durumda montessori küçük yaş grubu ürünleri imdadınıza yetişir. Olabildiğince el ve kol becerilerini geliştirmeyi sağlayan bu ürünlerimiz, ahşap olarak üretilmiştir. Bebeklerin ve çocukların sağlığına yönelik tüm belgelere sahip olan oyuncakları çocuklar için satışa sunuyoruz.

Eğitici montessori toddler materyalleri çocukların odaklanmasını sağlayacak ve akıl becerilerini geliştirecek. Materyallerin çocukların gelişimine yönelik olması oldukça önemlidir. Okul öncesi kurumlar arasında olan anaokulu ve kreşlerde, küçük yaş grupları eğitimi daha farklıdır. Kullanılan materyaller, malzemeler ve ürünler bulunduğu yaş gurubuna özel olarak kullanılır.

Toddler Ürünlerimiz

Küçük yaş gruplarında, oyuncakları ağzına alma gibi durumları olduğu için yutma risklerine karşın olarak daha iri toddler ürünler tasarlanır. Aynı zamanda küçük yaş gruplarının sağlığı adına, ağızlarına sürecekleri ürünlerin plastik olmaması gerekir. Tamamen ahşap ve boyanmamış ürünlerden oluşması ve büyük boyutlarda olması, çocukların güvenle oynamasına imkân tanır.

Tüm oyuncaklarımız ve montessori küçük yaş grubu ürünlerimiz standartlara uygun üretilmiştir. Ürünlerimiz arasında; dikey kavela diski, dikey kavela küpleri, küplü karar kutusu, toplu karar kutusu, toplu performans kutusu, üçgen prizma karar kutusu, yatay kavela diskleri, yatay metal kavela diskleri gibi ürünlerden oluşur. Bu ürünler okul öncesi, küçük yaş grupları ve rehabilitasyon eğitimlerinde rahatlıkla kullanılabilecek ürünler arasındadır. Disk montessori toddler materyalleri çocukların küçük bir çubuğa yerleştirmek istedikleri delikli nesneleri; dikkatli, dengeli ve odaklanarak yapabilmelerini sağlar.

Geometrik objelerin çocukların gelişiminde yeri önemlidir. Karar kutuları olan ürünlerimizde özellikle üst bölmeler, geometrik olarak kesilen deliklerden oluşmaktadır. Çocukların bu aşamada hangi objeyi, delikten sığdırabileceklerine karar vermesi, büyük bir aşamadır.

Genellikle çocukların bu aktivitelerle ne kadar zeki olduklarını bir kez daha görebilirsiniz. Yatay metal kavela diklerinde, metal kıvrımlı bölgeden hangi hareketlerle, içi boş objeyi çıkarması gerektiğini anlayacak olan çocuklar, el ve motor becerilerini verimli kullanabilecekler.

Neden Toddler?

Toddler; ülkemizde özellikle kurumlar tarafından kullanılan en önemli eğitici materyaller arasındadır. Günümüzde toplum bilincinin daha üst seviyeye taşınması, ailelerde gelişen farkındalık ile çocukların mental gelişimine olumlu etki edecek ürünlerin seçilmesinde artış olmuştur.

Bebeklik döneminden itibaren çocukların her şeyin farkında oldukları artık kesinleşmiş ve ona yönelik gelişimine katkı sağlama çabası artmıştır. Mental gelişimde toddler eğitici yönüyle tercih edilmektedir. Anaokulu ve kreşlerde, rehabilitasyon merkezlerinde görebileceğiniz bu ürünler, çocukların gelişimlerinin ne boyutta olduğunun ölçülmesi adına yardımcı öğelerdir. Bazı akıl ve zekâ oyunları yaş gruplarına uygun olarak tasarlanır.

Bu nedenle montessori küçük yaş grubu için uygundur. Kullanılan yöntemlerin karmaşık olmasına gerek kalmadan, çocuklara sunacağınız karar kutuları arasında doğru seçimi bulduğunu görmek, çocuk gelişiminin ne yönde ilerlediğini öğrenmenize yardımcı olur.

Kullanılan ürünlerin çocuklara uygun olması, sağlıklı olması ve yaratıcı olması her yaşta çocuk için önemlidir. Yürümeye yeni başlayan çocukların kas gelişimi tamamlandığında, yapmak istediği her şeyi bir anda gerçekleştirmek istediğini göreceksiniz. Küçük yaş grubu montessori toddler materyalleri ile çocuklar her şeye hazır olacak.

1