İlgi Köşeleri

Okul öncesi eğitim içerisinde eğitsel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra çocukların bireysel olarak oynayabilecekleri, hayal güçlerini geliştirebilecekleri ve akranları ile sosyalleşerek oyun kurabilecekleri ilgi köşeleri bulunur. İlgi köşeleri çocukların sosyal ve duygusal gelişimleri açısından oldukça önemlidir.

Serbest olarak kurdukları oyunlar içerisinde kendilerine yeni roller edinmek, oyun yaratmak ve oyun sürdürmek gibi uygulamalarla sosyal ve duygusal açıdan gelişim gösterirler. Okul öncesi çocukları Piaget’in belirlemiş olduğu 4 ana başlık içerisinde işlem öncesi dönemde bulunurlar. İşlem öncesi dönem çocukları nesneleri sembolik olarak kullanmak gibi davranışlar gösterirler.

İşlem öncesi dönemde olan çocukların hayal güçleri inanılmaz geniştir. Ellerinde bulunan nesneleri kendilerine göre işlevselleştirerek her türlü oyunu kurabilir, kendilerini çeşitli rollere adapte edebilirler. Bu nedenle okul öncesi dönem çocukları için hazırlanmış ilgi köşeleri onların en rahat ettikleri ve eğlendikleri alanlardır.

Sitemizde bulunan okul öncesi ilgi köşeleri ürünlerini inceleyerek sınıfınızda veya evlerinizde ilgi köşeleri oluşturabilirsiniz. Sitemiz içerisinde ilgi köşeleri başlığı altında; mutfaklar ve mutfak oyuncakları, manav ve süpermarketler, güzellik masası, tamir tezgahları ve tamir takım oyuncaları, doktor oyuncak setleri, temizlik ekipmanları, meslek kostümleri ve aksesuarları kategorileri içerisinden pek çok seçenek bulunuyor.

Çocuklar Oynamak İster

Okul öncesi dönemde çocuklar için her şey oyundur. Oyun olmadan çocuklarla bilgi alış verişinde bulunmak, resim yapmak, şarkı söylemek gibi etkinlikler kurmak imkansızdır. Sizin belirlediğiniz kurallar ile oyun oynarken hem öğrenen hem de eğlenen çocuklar yalnız başlarına kaldıklarında kendi hayal güçleri ile kurdukları oyunlar içerisinde çok daha keyifli vakit geçirirler. İlgi köşeleri çocukların eğlenme ve özgür oyun oynama ihtiyaçlarını karşılar.

İlgi köşeleri eğlenceli oldukları kadar eğitsel de olmak zorundadır. Doktor ilgi köşeleri içinde yer alan doktor oyuncaklarını nasıl kullanacaklarını hangi işlevlerde olduklarını kavrayan çocuklar doktor mesleği hakkında bilgi edinmiş olurlar.

Aynı şekilde manav ve süpermarketler ilgi köşesi içerisindeki ürünler sayesinde meyve ve sebzeleri tanır, manav mesleğini öğrenirler. Kendilerini bir manav veya bir doktor yerine koyan okul öncesi çocukları sosyal ve duygusal gelişimleri açısından oldukça faydalı oyunlar kurabilirler. Sitemizde bulunan meslek ve aletlerinin bulunduğu okul öncesi ilgi köşeleri sayfamızdan çeşitli mesleklerle ilgili oyuncaklar ve hazır ilgi köşeleri bulabilirsiniz.

Çocuklar Oyun İle Öğrenir

Okul öncesi döneminde eğitim vermenin tek yolu oyundur. Oyun sayesinde çocuklar yeni bilgiler öğrenir ve akıllarında tutarlar. İşlem öncesi döneminde olan çocuklar nesnelerle oynamayı ve nesnelere işlevler yükleyerek oyunlar kurmayı severler. Cansız nesneleri canlı hale getirerek, oyuncakları sanki gerçekmiş gibi kullanarak pek çok oyun kurabilir ve saatlerce oynayabilir.

İlgi köşeleri okul öncesi çocukları için özel olarak hazırlanmış hem hayal güçlerini destekleyen hem de öğrenmelerine yardımcı olan ürünlerdir. Mutfak ve mutfak oyuncakları ile dolu bir ilgi köşesinde çocuklar yemek pişirmek, sofra kurmak, aşçı olmak gibi pek çok oyun kurabilirler. Bu sayede mutfak eşyalarını ve nasıl kullanıldıklarını öğrenirler. Tamir tezgahlar ve tamir takım oyuncakları ile kurdukları oyunlarda çeşitli eşyaları tamir etmeye, yeniden çalışır hale getirmeye çalışırlar.

Tamir takım oyuncakları sayesinde yeni malzemeler keşfeden ve öğrenen çocuklar oldukça keyif alırlar. İlgi köşeleri kesinlikle kız veya erkek çocuk için ayrılmamalı, cinsiyet fark etmeksizin her çocuğun istediği her ilgi köşesinde oynamasına izin verilmelidir. Okul öncesi kurumlarında ve evlerde güvenle kullanabileceğiniz okul öncesi ilgi köşeleri ürünlerini sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz. Ürünlerimiz çocuklar açısından hiçbir tehlike yaratmayan özel malzemelerden üretildi.

1 2 3 4 >