Hi-Q Toys Hızlı Bardaklar
Hi-Q Toys Hızlı BardaklarHi-Q Toys Hızlı Bardaklar - Hi-Q Toys Eğitici ve Öğretici Oyuncak
Hi-Q Toys Hızlı BardaklarHi-Q Toys Hızlı Bardaklar - Hi-Q Toys Eğitici ve Öğretici Oyuncak
Hi-Q Toys Hızlı BardaklarHi-Q Toys Hızlı Bardaklar - Hi-Q Toys Eğitici ve Öğretici Oyuncak
Hi-Q Toys Hızlı BardaklarHi-Q Toys Hızlı Bardaklar - Hi-Q Toys Eğitici ve Öğretici Oyuncak

Hi-Q Toys Hızlı Bardaklar (AKY-SM0135)

Marka : Hi-Q Toys
Barkod : 6920161994564

Hi-Q Toys AKY-SM0135 Hızlı Bardaklar Eğitici Eğlenceli Aile grup Oyunu Akıl ve Zeka Oyunu

Hi-Q Toys Hızlı Bardaklar

Hız, dikkat, eğlence! Hepsi bir arada, bir oyunda sizleri bekliyor.

2 ila 6 kişi ile oynanan harika bir gurup oyunu.
Hızlı bardaklar oyunu şekil-zemin ilişkilerini anlamlandırmayı öğretir, konsantrasyon ve görsel dikkat becerilerini iyileştirir, kısa süreli bellek, bilgiyi kopya etme ve transfer etme yeteneğini geliştirir.
Kutu içeriği, 60 adet oyun kartı, 30 adet bardak, oyun ve cevaplar kılavuzu ve 1 adet zilden oluşur.
Oyun iki faklı şekilde oynanır. Birinci oynama şeklinde bardakların ters veya düz duruşuna bakılmadan bardaklar sıralanırken, İkinci oynama şeklinde ise bardakların duruşu da önemlidir. Şekil düz ise bardak düz, şekil ters ise bardak da ters konmalıdır.
Maksimum altı kişi ile oynan bu oyunun amacı oyun kartlarında bulunan görselde ki renklere göre, bardakları yan yana veya üst üste dizip zile basmaktır.
Haydi eğlenmeye başlayalım.
Birinci oynama şeklinde her oyuncu 5'er adet farklı renkteki bardakları önüne alır, masanın ortasına zil konulur, kartlar önyüzü yere gelecek şekilde zilin yanına dizilir.
En genç oyuncu ilk başlar ve sıra saat yönünde devam eder, İlk oyuncu en üstteki kartı çevirir ve masaya koyar, tüm oyuncular karta göre bardaklarını dizmeye başlarlar. Her oyuncu bitirdiğinde zile basar. Zile ilk dokunan oyuncu bardakları doğru dizdi ise kartı almaya hak kazanır. Eğer dizilim doğru değilse kartı zile ikinci dokunan alır. Oda doğru yapmadı ise sıradaki doğru dizilimi yapan oyuncu kartı alır.Kart verildikten sonra sıradaki oyuncu yeni kartı çevirir ve oyun devam eder.
Kartlar dikey veya yatay olarak renkleri gösterir. Kartların altında bulunan kart numaraları aynı zamanda kartın duruş yönünü göstermektedir. Bardaklar oyun kartlarında gösterilen şekillerdeki gibi yatay ise yatay, dikey ise dikey dizilmelidir. 60 kart oynandıktan sonra en çok kart kazanan oyunun galibi olur.
İkinci oynama şeklinde ise oyun kartlarında bulunan görselde ki renklere göre bardakları yan yana veya üst üste, açılan karttaki görselin ters veya düz oluşunu da dikkate alacak şekilde dizip, zile basmaktır. Bardakların diziliminde dikkat edilecek bir diğer husus ise açılan karttaki görselin birbirlerine değip değmemesidir, değiyorlar ise bardaklarda birbirine değecek değmiyorlar ise bardaklarda değmeyecektir.
Bardakların durdukları yer de önemlidir kartlardaki görsellerin birbirleri arasındaki mesafe, önde arkada durması da önemlidir.
Tüm kartlardaki görevlerin çözümleri oyun ve cevaplar kılavuzunda yer almaktadır.

Tüm oyuncaklarımız AB ve TSE standartlarına uygundur.

Oyuncaklarımız CE ve EN-71 testlerine sahiptir.

BPA,PVC ve FTLAT içermez.

Kutu Ölçüleri:31x27x5

3+ yaş için uygundur.

Siparişini verdiğiniz ürünler 2 gün içerisinde kargoya verilir.