Hafıza Oyunları (Memory Games)

Hafızanın kuvvetli olması günlük yaşam alanında, eğitimde, çalışma hayatında, sosyal ve beşeri ilişkilerde oldukça yarar sağlar. Hafızanın daha verimli kullanılması ise bazı destek işlemler ile olur. Çocukların henüz birçok bilgiyi alacak kadar boş belleğe sahip olması, beynin oldukça az kısmının yaşam boyu kullanıldığını baz aldığınızda, hafızayı geliştirecek bazı yöntemler kullanmanız gerekebilir.

Okul öncesi anaokulu, kreş ya da anasınıfında hafıza oyunları özellikle bazı materyallerle oynanır. Bu birçok becerinin gelişmesine katkı sağlar. Akıl ve zekâ oyunlarının yanı sıra hafızayı geliştirmek adına kullanılan metotlar çocukların zengin belleğini doğru kullanmasını sağlayacak. Birçok gereksiz bilgiyi belleğinize doldurduğunuzda, bir müddet sonra önemli bilgileri beyin kabul etmez ve depolamaz. Bu nedenle hafızanda biriktireceğiniz bilgilerin doğru, eğitime yönelik ve yaşama yarar sağlayan bilgiler olmasına dikkat etmelisiniz.

Hafıza oyunları işitsel, görsel ve yazı ile olabilir. Çocukların bazı konularda daha verimli olmalarının nedenini araştırdığınızda muhakkak bir teknikle karşılaşacaksınız. Her çocuğun bir öğrenme tekniği vardır. Bu durumda eğitmen o tekniği keşfetmeli ve o şekilde öğretmeli. Çocukların ve yetişkinlerin görsel algısına yönelik yapılan araştırmalarda, özellikle görsel hafızaya yönelik olan şeylerin unutulmadığı görülmektedir.

Görsel hafızanın önemi o kadar büyüktür ki, birçok kurumsal firma insanlara kendisini daha iyi tanıtmak adına görsel mecraları kullanır. Çocukların gelişim süreçlerinde konuştuklarınızı aklında tutmamasının kaynağıdır. Görsel zekanın yüksek olduğu çocuklarda, eğitici hafıza oyunları kullanılarak yapılan eğitimlerin daha kalıcı olduğu görülmektedir.

Hafıza Oyunları Ürünlerimiz

Eğitime başlarken, çocukların konuşma evresinde bazı nesneleri, objeleri ve canlıları öğrenmesi bu süreçte yapılan eğitimler arasındadır. Çocukların konuşma evresinde öncelikle mimik, jest ve ses çıkararak tepki verdiği hafıza oyunları daha sonra konuşmasa da istediğinizi göstermesiyle devam eden bir süreçtir.

Anaokulu sürecinde ise artık gösterdiğiniz tüm nesneleri konuşarak söylemesi, kelime gelişimine katkı sağlar. Doğru telaffuz ve isimleri öğrenmek çocukların konuşma sürecinde oldukça önemlidir. Bazı yaşamsal süreçte kullanılan isimler vardır. Özellikle eğitici hafıza oyunları içerisinde bulunan; karakterler, meyveler, balıklar taşıtlar ve hayvanlar çocukların ana çerçevede öğrenmesi gereken başlıca bilgilerdir. Her bir ürün; birçok parçadan oluşan, kare formatında ve renklidir.

Çocuklara okul öncesinde eğitim veren kreşler ve anaokullarında, hafıza oyunları program dahilinde yer alır. Hızlı olarak gösterilebilir, karışık olarak gösterilebilir ve resimleri kapalı bir şekilde yere dizerek görseli bul oyunu oynanabilir. Her uygulamada çocukların hızlı karar verme yeteneği, görsel hafıza ve kelime bilgisi test edilir. Çocukların gelişim süreçlerinde kullanılan hafıza oyunları, ebeveynler tarafından tercih edilen ürünler arasındadır.

Hafıza Oyunları Sipariş, Ödeme ve Teslimat

Ürünlerimiz 1-3 iş gününde stok göz önünde bulundurulur ve kargo ile tarafınıza sorunsuz gönderim sağlanır. Çocuklara özel olarak tasarlanan eğitici hafıza oyunları satın alma işleminizi toptan ya da perakende olarak yapabiliyorsunuz. Eğitim kurumları, anaokulu, kreş, rehabilitasyon merkezleri, hafıza oyunları parti evi ve bireysel olarak talep edeceğiniz ürünleri banka havalesi ya da kredi kartınızı kullanarak güvenli alışveriş yöntemiyle yapabiliyorsunuz. Ürünlerimiz çocuk sağlığına yönelik hiçbir tehlike barındırmaz. Tüm oyuncaklarımız standartlara uygun, test edilmiş ve onaylanmıştır.

Ahşap ürünlerimiz, plastik ürünlerimiz ve sünger ürünlerimiz ile çocuklarınızın daha güvenli olacağı yaşam alanları oluşturuyoruz. Çocukların her alanda kendilerini güvenli olarak geliştirmeleri, siz ebeveyn ve kurumların daha dikkatli olmasına bağlıdır. Bu anlamda özellikle sağlık ve güvenlik isteyenler için tasarladığımız ürünlerde kırılmaz, dayanıklı, yumuşak, sağlıklı ve kenarlıkları pvc bant ile kaplı özelliklere sahiptir.

1