Fen Doğa Ürünleri

Okul öncesi dönemde çocuklar dünyaya karşı içlerinden gelen bir merak duyarlar ve çevrelerinde olup bitenleri öğrenmek isterler. Fen ve doğa ürünleri ile hazırlanacak fen öğrenme merkezi sayesinde çocukların merak duygusu ve öğrenme arzusu uyarılarak çocukların yaşadıkları dünya hakkında yeni şeyler öğrenmeleri desteklenmiş olur.

Anasınıflarında kurulan fen ve doğa köşesi içerisinde ne kadar fazla çeşitte ürün bulunursa çocukların ilgili de o kadar fazla olur. Bir fen ve doğa köşesi içerisinde mutlaka bulunması gerek materyaller vardır. Okul öncesi fen ve doğa köşesi materyalleri için sitemizi ziyaret etmenizi öneririz. Fen ve doğa köşesinde; çeşitli boylarda ve şekillerde aynalar, su ve kum masaları, bilim kitapları, yapbozlar, oyuncak hayvanlar, duvar panolarına asılı fen ve doğa ile ilgili görseller, yazı tahtaları, boy cetvelleri gibi materyallerin mutlaka bulunması gerekir.

Çocuklar aynalara bakarak kendilerini tanıyacak, bilim kitapları ile yeni bilgiler öğrenecek, cetvellerle ölçüm yapmaya çalışacak bu sayede meraklarını giderecek etkinlikler içerisinde olacaklar. Fen ve doğa ürünleri ile yapılan pek çok etkinlik çocukların bilişsel gelişimi için oldukça önemlidir.

Anasınıfı fen ve doğa köşesi ile yapılan etkinlikler sayesinde çocukların bilişsel gelişimleri konusunda, nesneler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları bulma, miktar bildiren kıyaslamalar yapma, neden-sonuç ilişkisi içeren sorulara cevap verme gibi kazanımları desteklenmiş olur.

Fen ve Doğa Köşesi

Öğretmen öğrenme merkezlerine sınıfın fiziksel özelliklerini ve çocuk sayısını dikkate alarak çocukların bireysel gereksinimleri ve ilgilerine yönelik düzenlemeler yaparlar. İlgi köşeleri olarak da bilinen öğrenme merkezleri içerisinde kazanımlara uygun olarak sürekli olarak yeni materyallerin eklenmesi ve düzenlenmesi gerekir.

Çocukların dikkat etmeye, soru sormaya, merak etmeye, gözlemlemeye, araştırmaya, incelemeye ve keşfetmeye yönelten fen ve doğa köşesinin anasınıflarında mutlaka olması gerekir. Çocuklar fen ve doğa köşesi sayesinde ilk elden deneyimler kazanırken onların bilimsel süreç becerilerini destekleyen fen ve doğa köşesi mümkün olduğunda çok fazla ürün ve materyal ile donatılmalıdır. Anasınıfı fen ve doğa köşesi içerisinde olması gereken en önemli materyallerden biri su ve kum masalarıdır. Su ve kum masaları çocukların ölçüm yapabildikleri, nesneleri karşılaştırabildikleri alanlardır.

Çocuklar doldurma ve boşaltma etkinliklerini yaparak hem motor gelişimleri hem de bilişsel gelişimleri desteklenmiş olur. Reggio Emilia yaklaşımında özellikle önemli olan aynalar ise çocukların eğitimi sırasında mutlaka kullanılması gereken materyallerden biridir. Aynaların fen ve doğa köşesinde bulunmasının nedeni çocukların ayna sayesinde kendilerini keşfetmeleri ve kendilerini tanımalarını sağlamaktır.

Aynaların farklı boyutlarda ve farklı yansımalara sahip olmaları çocukları ilgisinin artmasını sağlar. Fen ve doğa köşesinde ihtiyacınız olan her türlü okul öncesi fen ve doğa köşesi materyalleri ürünlerini sitemizden temin edebilirsiniz. Bütün ürünlerimiz okul öncesi çocuklar için özel üretilmiş olup herhangi bir tehlike içermemektedir.

Okul Öncesinde Fen ve Doğa Etkinleri Malzemeleri

Okul öncesi dönemde çocuklara fen ve doğa etkinlikleri yaptırılarak çocuklara yaşamın gerçekleri tanıtılmaya çalışılır. Anasınıfı fen ve doğa köşesi içerisinde gerçekleşen etkinlikler sayesinde çocukların çevre farkındalığı da artmış olmuş. Okul öncesi fen ve doğa köşesi materyalleri kullanılarak yapılan etkinliklerde çocukların çevrelerine karşı doğru tutumlar geliştirebilmeleri ve doğru davranabilmeleri sağlanmaya çalışılır.

Çocuklarla yapılan fen ve doğa etkinlikleri sırasında onların bilimsel süre becerilerini kullanmalarına yardımcı olacak materyaller kullanılmalıdır. Çocukların fen ve doğa deneyleri gerçekleştirmelerine teşvik edici materyallerin fen ve doğa köşesinde bulunması tavsiye edilir. En uygun fiyata kaliteli okul öncesi materyallerine sahip olmak için sitemizi kullanabilirsiniz.

1 2 3 >