El Kol Göz Koordinasyon Ürünleri

Çocuk gelişiminde özellikle; motor becerileri, mental gelişim ve koordinasyon yetisi oldukça önemlidir. Bu beceriler doğuştan kazanıldığı gibi bazı durumlarda sonradan eğitimlerle de kazanılabilir. Rehabilitasyon eğitimlerinde özellikle el, kol ve göz koordinasyonunu geliştirmek adına bazı çalışmalar yapılır. Bu çalışmaların yararlı olabilmesi adına okul öncesi el göz koordinasyonu ürünleri kullanılması gerekir.

Bu ürünler uzmanların tavsiyesi ve çeşitli testler sonucu ortaya çıkmış olan eğitici ürünlerdir. Anaokulları eğitim materyalleri, kurum ürünleri ve oyuncak seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurur. Bu kriterler; yaş grubu, özelliği, malzeme içeriği, amacı ve sağlığa etkisidir. Kurumların bilinçli olması ve ebeveynleri bilinçlendirmesi ile anaokulu çocukların ev ortamıyla koordineli çalışır.

Ebeveynlerle birlikte çocuklara uygun yaşam alanı hazırlanması adına önerilerde bulunur. Çocukların okula hazırlanmaları adına başladıkları anaokullarında, sadece ders ya da oyun gibi faaliyetler değil, tüm becerilerine yönelik aktiviteler yapılmaktadır. Çocukların motor becerilerinin gözlemlenmesi adına el göz koordinasyonları adına ürünler kullanılır. Dünya ülkeleri tarafında test edilmiş, onaylanmış ve uzmanların tavsiye ettiği ürünlerden oluşan eğitici materyaller, her geçen süreçte çocuklara daha fazla katkı sağlıyor.

El Kol Göz Koordinasyon Ürünleri Nelerdir?

Bazı vücut hareketleri için sadece spor yapmak yeterli olmaz. Akıl oyunları, eğitici zeka ürünleri ve motor becerilerine yönelik materyallerle, tüm gerekli becerilerin aynı anda kullanılması önemlidir. Ürünlerimiz arasında; hız bardakları, air hokey, akıllı kum, beceri küpü, cırtlı kumaş çiftlik hayvanları pano, cırtlı kumaş yüz ifadesi, denge sandayeleri, digital saatli bardak dizme seti, hacı yatmaz bowling, iç içe geçen variller, kum kalıbı ve zıplayan kurbağalar okul öncesi el göz koordinasyonu ürünleri vardır.

Bu ürünlerin amacı el, kol ve göz koordinasyonunu eş zamanlı sağlayarak hızlı düşünme yeteneğini geliştirmektir. Çocukların hızlı düşünme, anlama ve karar verme yeteneklerini geliştiren bu ürünler oldukça yararlıdır. Beceri küpü; kumaş yapıya sahip olup çocukların bağcık bağlama, kilitli kemer takma gibi birçok becerileri küp üzerinde yapmalarını sağlar.

Hız bardakları; denge kurma, dikkat ve el becerilerini geliştirme adına önemlidir. Hacı yatmaz bowling, vazgeçilmez mıknatıslı özel yapımıyla bir türlü yatmayan hacıyatmazdan esinlenilerek yapılmıştır. Kum kalıbı çocukların becerilerini geliştirmek, yazı yazmak ya da parmaklarını kullanarak resim yapmak gibi beceriler kazandırır.

Çocukların kumdan yaptığı kaleleri düşündüğünüzde, kumlara olan merakının oldukça fazla olduğunu keşfedeceksiniz. Denge sandalyeleri; strateji, dikkat, özen, denge ve nefes kontrolü gibi birçok işlemi eş zamanlı yapmasını sağlar. Ayakta oluşturduğu bu minyatür sandalyeler ile duruş, nefes alış, gözlerini odaklamak ve ellerini doğru kullanmak önemlidir. Bu ürünlerin en güzel yanı el göz koordinasyonları geliştirmeye yönelik olmasıdır.

El Kol Göz Koordinasyon Ürünleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bazı ürünler belirli yaş üzeridir ve bu ileri yaş seviyesinin bazı ürünlerde sınırı yoktur. Özellikle denge sandalyeleri, hız bardakları, digital saatli bardaklar gibi el göz koordinasyonları ürünleri, her yaşa hitap ediyor. Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte oynayabilecekleri kadar keyifli bir eğitici settir. Air hokey çocuklarınızla gittiğiniz her oyun alanında bulunur. Bu keyifli oyunu istediğiniz an bir masa üzerine kurmanız mümkün. Çocuklarınızla keyifli vakit geçirmek adına bazı ürünleri birlikte oynamanız, çocuklar keyifli vakit geçirmenizi sağlar.

Eğitim adına kullanılan okul öncesi el göz koordinasyonu ürünleri anaokullarının, rehabilitasyon merkezlerinin, bazı özel testler yapan pedagogların eğitim ve terapi teknikleri arasında yer alıyor. Eğitim artık yardımcı materyaller ile destekleniyor. Daha akılda kalıcı olan ve çocuklara hitap eden bu yöntem, çocuk gelişimine katkı sağlıyor.

Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
1 2 3 >