Duyu Eğitim Materyalleri - Sensorial

Okul öncesi eğitim içerisinde en önemli eğitim yöntemlerinden biri duyuları kullanarak yapılan eğitim modelleridir. Özellikle Montessori eğitim yöntemi içerisinde sıkça karşımıza çıkan duyu eğitimi çocukların 5 duyu organlarının da işlevli olarak çalışmasını ve duyuları sayesinde bilgi edinmelerini amaçlar. Duyu eğitimi sürecinde kullanılması gereken materyaller bulunur. Bu materyallerin çocuğunu Maria Montessori kendi açtığı okula kullanmak üzere özel olarak tasarlamıştır. Kendi okulunda elde ettiği başarılar sayesinde bir eğitim yöntemi ortaya koyan Montessori duyu eğitimi için kullanılan pek çok ürün tasarlamıştır. Bu ürünler genellikle dokunma ve görme duyu organlarına hitap eder. Çoğunlukla tahtadan üretilen Montessori duyu eğitim materyalleri sitemizde bulunan Montessori ürünleri kategorimiz içerisinde yer almakta. Özel olarak çocuklar için tasarlanmış anasınıfı sensorial eğitim materyalleri çocukların duyularını doğru bir şekilde kullanarak çevrelerinde bulunan nesneleri doğru şekilde tanımalarına aynı zamanda nesneler arasındaki benzerlik ve farklılıkları bulabilmelerini amaçlar.

Okul Öncesi Duyu Eğitimi

Okul öncesine duyu eğitimi sırasında kullanılan pek çok materyal bulunur. Duyu eğimi için kullanılacak Montessori duyu eğitim materyalleri sitemizde bulunuyor. Sitemizde bulunan materyallerin kullanımı ile çocukların nesnelerle ilgili pek çok kazanımı edinmeleri sağlanır. Binomik küpler sayesinde çocuklar küp şeklini, küplerin birbirleri ile olan uyumlarını ve küp birleştirme işlemlerini kavrarlar. Daireler, kareler ve üçgenler ürünü sayesinde çocuklara daire, küp ve üçgen geometrik şekillerini öğretmek, farklı boyutları arasındaki farkları anlamalarını sağlamak gibi eğitimler verilir. Çocuklar için boyut farklarını kavrayabilmek ve sıralayabilmek oldukça önemlidir. Geometrik çekmeceler tanıtım kartları ve geometrik şekiller çekmeceli dolabı ile çocuklara geometrik şekilleri öğretmek ve bu konudaki bilgilerini pekiştirmek mümkündür. Okul öncesinde geometrik şekilleri öğrenmek çocukların ilerleyen akademik hayatları için oldukça kritiktir. Anasınıfı sensorial eğitim içerisinde tatma duyularını geliştirmek amacıyla kullanılan duyu materyalleri tat şişeleri ve koku duyularını geliştirmek amacıyla duyu materyalleri koku şişleri ürünlerini kullanmak oldukça olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlar. Sitemiz içerisinde saydığımız bütün ürünlere ulaşmanız mümkün.

Anasınıfı Sensorial Eğitim Materyalleri

Okul öncesi dönem içerisinde özellikle dokunma duyusu ile çocukların nesneleri tanımaları ve birbirleri arasındaki farkları kavrayabilmeleri sağlanır. Pürüzlü, tırtıklı, kaygan zeminli ürünler kullanarak çocukların dokunma duyularının geliştirilmesi sağlanır. Sitemiz içerisinde Montessori ürünleri kategorimiz içerisinde bulunan anasınıfı sensorial sayfamız içerisinde pek çok duyu eğitimi materyali bulunuyor. Dokunma duyusunu geliştirmek amacıyla kullanacağınız ısı tablacıkları, dereceli dokunma tablacıkları, pürüzlü aşamalı dokunma tabletleri ve daha fazlası sitemizde yer alıyor. Aynı zamanda sitemizde yer alan küp silindir bloklar sayesinde çocuklar nesnelerin boyutlarına göre sıralama yapmayı ve boyutlarına uygun olarak nesneleri eşleştirmeyi öğrenebilirler. Okul öncesi eğitim içerisinde çocukların nesnelerin ağırlıklarını ve ağırlıklarına göre sıralama yapmayı öğrenmelidirler. Bu konuda size yardımcı olacak kutulu ağırlık tablaları sitemizde uygun fiyata alıcılarını bekliyor. Duyu eğitim materyalleri arasında en çok renk bilgilerini pekiştirecek aynı zamanda geometrik şekilleri öğrenecekleri ürünler ilgi görür. Siz de sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz renk tablacıkları tekli kutu, pembe kule, yapıcı mavi üçgen ürünleri ile çocuklara hem renk hem de geometrik şekiller eğitimi verebilirsiniz. Çocukların işitme duyuları için özel olarak hazırlanmış olan ses tüpleri ile çocuklara kalın ve ince sesleri öğretebilir, kalın ve ince sesi fark edebilmelerini sağlayabilirsiniz. Duyu eğitimi için kullanabileceğiniz daha pek çok çeşit ve işlevde olan ürünlerimize sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bütün ürünlerimiz çocuklarımızın eğitimi için özel olarak tasarlanmış, işlevsel ürünlerdir.

Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
1 2 >