Daire Sınıf Halıları

Halı; çocukların kendisinde evinde gibi rahat hissetmesini sağlayan bir üründür. Çocukların ebeveynleri dışında vakit geçirdikleri bir ortam haline gelen anaokulu sınıf halıları ile kendilerini kötü hissetmeyecekler. Özellikle anaokullarında kullanılan; perde, halı, mobilya ve ev eşyalarına benzeyen ürünler çocuklarda oda kavramını hatırlatır. Evlerin sadece bir odası genellikle çocuklara özel olarak ayrılır.

Çocuk odası verilen bu odalarda, çocukların uyuması, dinlenmesi, çalışmalar yapması, egzersiz yapması ve oyun oynaması sağlanır. Bu nedenle dünyasını ve hayallerini sadece bir odaya sığdırır. Oysaki; çocukların hayal gücü evin bir odasına sığmayacak kadar büyüktür. Bu nedenle çocukların büyük kısmı enerjilerini tam olarak kullanamadıkları için park gibi dış oyun alanlarına gitmeyi tercih eder. Okul öncesi için kurulan anaokulu ve kreşler ise çocukların gözünde farklıdır. Ebeveynlerinin vakit geçirmeleri adına kaydettirmek istedikleri anaokuluna ilk kez giren çocuklar oldukça şaşırır.

Onlar için anaokulu bir evdir ancak çocuk evi niteliğindedir. Her detayın çocuklara uygun olması, daha minimal mobilyalar, rengarenk tasarımlar, park ve oyun alanı çocukları cezbeder. Aileler eğitim odakları düşünürken çocukların gözleri, oyun alanındaki okul öncesi sınıf halıları üzerindeki baskılara odaklanır.

Eğitici baskıların yer aldığı kocaman daire tasarım halılar çocukların hemen dikkatini çeker. Üzerinde yazanları ya da şekilleri anlamaya çalışır. İşte o zaman tam da orada çocuklar için eğitim süreci keyifli olarak başlar. Anaokuluna girmemek için direnen çocukların, kısa süre sonra ürünlerimizi gördükten sonra tüm bakış açıları değişir.

Daire Sınıf Halıları Ürünlerimiz

Eğitici anaokulu sınıf halıları modellerimiz arasında yer alan animal planet çap 133 cm halı; İngilizce olarak hayvanları tanımalarını sağlayan en keyifli eğitici halılardandır. Lion, rabbit, tiger, elephant, giraffe, duck, turtle ve zebra hayvanlarının daire formda figürleri ve isimleri bulunmaktadır. Bu şekilde hem İngilizceyi çocuklarınıza öğretiyor hem de aynı materyal üzerinden hayvanların resimlerini görsel olarak hafızalarına kaydetmelerini sağlıyor.

Life cycley daire 200 cm çap 8 mm halı ürünümüz ise okul öncesi sınıf halıları içerisinde beğenilen ürünler arasındadır. Bu halı oldukça yararlı, yaşamın oluşumuna ilişkin detaylar sunuyor. İçeriğinde; chicken, people, tree ve butterfly oluşumunu resmederken, aynı zamanda isimleri İngilizce olarak öğrenmesini sağlıyor. People bölümünde insanların doğuşundan yaşlılığına kadar geçen süreç resmediliyor. Butterfly; kelebeklerin nasıl kozadan çıkarak tırtıla ve kelebeğe dönüştüğü konusunda bilgi veriyor.

Chicken bölümü ile tavukların yumurtlaması, yumurtanın kırılarak içerisinden civciv çıkması aşamalarını gösteriyor. Tree kısmı ise; doğayı korumanın ne denli önemli olduğunu, tohum ekimi, fidan çıkması, büyümesi ve ağaç olması gibi aşamaları göstererek, çocuklara her sürecin ne kadar emek istediği konusunda bilgi verilmesini sağlıyor.

Eğitici Halıların Önemi

Eğitim odaklı üretilen ürünlerimiz arasında eğitici ev tekstil ürünü olarak geçen halılarımız, tamamen çocuklara özel tasarlanmıştır. Çocukların özel olduğunu söylemek bazen yetersiz kalıyor. Çocuklar uygulamalı ve görsel olarak kanıtlanmış değerlerden, onları ne denli düşündüğünüzü anlıyor. Onların mutluluğunu düşünmeniz ve eğitimi keyif ile dolaylı olarak vermeniz, çocuklar tarafından normal karşılanıyor.

Eğitim kelimesi çocuklar için disiplin ve özgürlüğü kısıtlayıcı bir kelime olduğu için tedirginlik yaşıyorlar. Bazen çocukların kazanmasını istediğiniz alışkanlıklarını, onların en sevdiği materyallere katmanız işinizi daha fazla kolaylaştıracaktır. Ürünlerimizin okul öncesi sınıf halıları olarak talep edilmesinin en büyük sebebi, çocukların sağlığını etkileyecek hiçbir maddenin olmamasıdır. Çocukların gün içerisinde yaptığı her faaliyete eğitimi işlemek ve bir şeyler öğretmek, anaokulu sınıf halıları ile hiç de zor değil.

1