Coğrafya Materyalleri - Geography

Okul öncesi eğitimin en önemli materyalleri olan coğrafya materyalleri, firmamız tarafından, kendi markamızla üretilmektedir. Çocukların bu süreçte bulundukları coğrafyayı tanıması, benimsemesi ve yeryüzü şekilleri hakkında bilgi sahibi olması adına materyalleri sunuyoruz. Anaokulu; çocuklar için keyifli vakit geçirecekleri bir alan olduğu gibi aynı zamanda, okul dönemine hazırlık amacını taşır.

Çocukların bazı dil becerilerini geliştirmesi, matematik ve coğrafya gibi alanları keşfetmesi adına önemli bir eğitim sunulmaktadır. Çocuk odaklı olarak üretilen montessori coğrafya materyalleri ile çocuklar coğrafik alanları, yeryüzü şekillerini, bölgeleri ve birçok doğal oluşum alanlarını keşfedecekler, İklim koşullarının yarattığı etki, bitki örtüsü ve volkanik dağlar gibi merak ettiği her şeyi bulabilecekleri bu materyaller eğitici setler arasındadır. Ebeveynlerin bazı konularda çocukların sonsuz sorularına cevap vermesi zor olabilir.

Bazı internet alanlarından araştırmalar neticesinde anlatılsan da çocuk yaş grubuna uygun olmadığı için çok yararlı olmaz. Bu durumda olması gereken daha bilinçli, yaş grubuna uygun materyaller kullanarak anlatmaktır. Çocuklar; görsel hafızası güçlü ve hayal gücüne indirgediği imgeleri unutmayacak mental gelişime sahiplerdir. Anlatımların okul döneminde ve öncesinde, objelerle yapılan keyifli anlatım tekniğinin geliştirilmesi eğitimin kalıcı olmasını sağlar.

Montessori Ürünlerimiz

Montessori ürünlerimiz; eğitimi çocuk gözünden gerçekleştiren, onun dünyasına ve yaşına inen eğitimi benimser. Ürünler; küçük yaş grupları, günlük yaşam becerileri, duyu eğitim materyalleri, dil, lisan materyalleri, matematik materyalleri, biyoloji materyalleri ve montessori coğrafya materyalleri serisinden oluşur. Bu ürünlerin her biri çocukların ayrı alanlarda gelişmesine imkân sağlar.

Çocuk sağlığına uyumlu, yaş grubuna göre, zengin içeriğe sahip olan eğitim materyalleri ile anaokulu kurumunuzda çocuklara tam donanım sağlayacaksınız. Donanımın sağlanması sadece okul hayatına alıştırmaya yönelik değil, günlük yaşama da hazırlar. Ürünlerimizde ev ortamına uygun birçok ürün bulunuyor. Çocuklarınızın vakit geçirdiği, eğitime hazırlık sürecini evde de devam ettirmeniz, onların gelişimine katkı sağlar. Ürünlerimizin ve materyallerimizin çocuk odaklı üretilmesi ile eğitimlerini keyifle yapmaları sağlanır.

Eğitim Materyallerinin Önemi

Her çocuk bazı konularda verimli olmayabilir. Okul döneminde yapılan en büyük hatalardan birisi, her çocuğu aynı bireymiş gibi değerlendirmektir. Çocukların ilgi alanının hangi konular olduğunu seçmeden önce eğitimcilerin, çocukların sevmediği ya da başarısız olarak adlandırdıkları konuyu neden sevmediğini irdelemeleri gerekmektedir. Çocukların başarısı yapılan sınavlarla ölçülemez.

Çocukların okul dönemi öncesi anaokuluna gitmeleri bu nedenle önemlidir. Anaokulu kurumları çocukların kendi yeteneklerini keşfetmelerine fırsat verirken, bazı zorlanması muhtemel dersleri çeşitli materyallerle sevdirmeye yönelik çalışmalar yaparlar. Böylelikle çocuğun ilgi alanı kısmen belirlenir. Sevmediği konuları ise farklı tekniklerde çocuğun bireysel kapasitesi baz alınarak anlatılır. Başarısız çocuk yoktur, başarısız olan, çocuklarla ilgilenmeyen ebeveyn ve eğitimcilerdir. Hayata sıfırdan başlayan çocuklara yeni alanlar kazandırmak meşakkatli ve gerçek eğitimcilerin işidir.

Bu anlamda artık daha bilinçli, pedagojik eğitimi almış, okul öncesi psikolojisini anlayan ve çocuklara bireysel yaklaşan eğitimciler kurumlarda görev almaktadır. Çocuklara kazanımlarını verirken, keyif almalarını ve stres yaşamamalarını sağlarlar. Coğrafya bilindiği üzere çocuklar için biraz karmaşık olabilir. Coğrafya ile ilgili anlatımların daha sadeleştirilmiş ve materyallerle anlatımı çocuklara kalıcı eğitim süreci kazandırır.

Çocukların öğrendiklerini okulda pekiştirmesi ve daha önceden öğrendiği bazı konularda fikir sahibi olması, onların daha özgüvenli olmasına imkân tanır. Çocukların okul döneminde sorulan soruya cevap vermek için parmak kaldırma fobisi ortadan kalkmış olur. Bu anlamda montessori coğrafya materyalleri ile çocuklar, coğrafyanın sanıldığı kadar zor ve karmaşık olmadığını anlayacaklar. Her çocuk yaşadığımız coğrafyayı keyifle öğrenecek.

1