Biyoloji Materyalleri - Biology

Eğitim sistemimizin en önemli ders kollarından birisi fen bilimleridir. İlkokul ve ortaokul çağı boyunca çocuklarımız fen bilimleri dersini temel seviyede öğrenirler. Lise ve sonrası için ise üst seviyeye geçilir.

Bu dönemden sonra fen bilimleri dersi; fizik, kimya ve biyoloji olmak üzere üç ana gruba ayrılarak öğrenme sürecine devam edilir. Çocuklarımızın temel seviyede aldıkları dersler yetersiz olursa, bu durum ileri seviyede çocuğumuza olumsuz olarak yansır. Tam da bu yüzden çocukların temel seviyede fen bilimleri dersini sevmesi gerekiyor.

Montessori biyoloji materyalleri, bunu sağlamada çocuklarımıza en büyük yardımcı olarak karşımıza çıkıyor. Okul öncesi dönemden itibaren hazırlanmış basit ve eğlenceli materyaller sayesinde çocuklarımızın hem ilgisini çekiyor hem de biyoloji alanından zevk almalarını sağlıyor.

Kullanılan Materyaller

Montessori biyoloji materyalleri, basit yapıları ve ilgi çekici tasarımları sayesinde çocukların kolay kullanmasını ve hemen alışmasını sağlar. Çocuklar kolay kullanabildiği ürünleri çabucak benimser ve sever. Firma olarak, bu yüzden çok sayıda çeşide yer verdik. Her çocuğun ilgi alanına hitap edebilecek ürünlerimiz mevcut.

Örneğin hayvanlar alemine ait puzzle çeşitlerimiz hem renk hem de gerçeklerle birebir aynı olması sayesinde çocuğun hayvanlar alemini tanımasını sağlıyor. Bununla birlikte çocuk canlıya ait özellikleri öğrenirken parçaları birleştirme oyunu sayesinde bunu eğlenerek yapıyor. Bu da kalıcı öğrenmeyi sağlar. Bir başka oyun türümüz olan yaprak kartları ise bitkiler alemini tanıtmaya yönelik bir oyun modelidir.

Firma olarak bu model sayesinde çocukların ağaç ile yaprak eşleştirmesi yapabilmesini amaçlıyoruz. Çocuklar hangi ağaçta ne tür yapraklar oluştuğunu oyun oynayarak öğreniyor. Tıpkı hayvanlar aleminde olduğu gibi bitkiler alemi için de puzzle oyuncaklarımız mevcut. Modellerin yapısında ahşap malzeme kullanılmış. Ahşap üzerine ise çıkmayan kaliteli boyalar ile işleme yapılmış. Modellerin tamamında resimler ile canlılar arasındaki benzerlik tam olarak sağlanmış. Bu da bize firmanın müşterilerine kaliteli hizmet sunduğunu gösteriyor.

Firmanın ürün yelpazesi içinde bulunan duyu organları tat şişeleri ve koku şişeleri etkinliği üst düzeye geçiş için çok uygun bir etkinlik modelidir. Çocuklar etkinlik sayesinde tat alma organlarını daha yakından ve daha iyi tanıma şansına sahip oluyorlar. Yine aynı şekilde koku alma etkinliği sayesinde maddelerin kokularının nasıl alındığı konusunda bilgi sahibi oluyorlar. Ayrıca her iki etkinliği bir arada yaparak tat ve koku arasında bir bağ olduğunu yaşayarak öğrenme şansına sahip oluyorlar. Bu öğrenme şekli ise kalıcı öğrenme olup ömür boyu unutulmuyor.

Ürünün Özellikleri

Montessori biyoloji materyalleri ile müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu materyallerin tercih edilmesinin nedeni ise kullanılan malzeme ve işçilikteki kalitedir. Materyallerde kullanılan renkler çok canlı ve kalıcı özelliktedir.

Bu yönüyle ürünler çocukların ilk görüşte dikkatini çekiyor. Ürünler üzerine çizilen biyoloji modelleri ise gerçeğiyle aynı olma özelliğine sahip. Ürün üzerinde canlıyı öğrenen çocuk bunu gerçek hayatta görünce hemen tanıyabiliyor. Bu ürünlerin tamamında ahşap malzeme kullanılmıştır. Ayrıca biyoloji etkinlik takımlarında da gerçek hayatta işe yaracak ve çocukların kullanabileceği etkinlikler seçilmiştir. Çocuklar eğlenerek ve yaparak öğrenmenin zevkine tadar. Öğrenme olayı; yaparak ve yaşayarak oluyorsa kalıcı olur.

Firma olarak, bununla yetinmeyip birde buna eğlenerek öğrenmeyi de eklemeyi hedefledik. Firma olarak bünyemizdeki ürünlerin tamamını uygun fiyat avantajı ile müşterilerimize sunuyoruz. Ayrıca farklı satın alma yöntemleri sayesinde müşterilere kolaylık sağlıyoruz. Müşteriler ürünleri kredi kartı ile taksitli alma veya peşin alma opsiyonlarına sahipler. Ayrıca site takip edilerek süper indirimli ürün fırsatları da değerlendirilebilirler.

1 2 >