Akay Özel Halıları 200x300 Cm

Okul öncesi eğitim kurumlarının çocuklar tarafından sevilmesi ve kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri adına kullanılan halılar hem eğitici hem de oldukça eğlenceli. Anaokulları ve kreşlerde kullanılan halıların çocukların sağlığına uygun olması, minderde oturma düzeninde kullanılması adına önemlidir.

Çocukların kendilerini okul dönemine hazırlarken, okuldan korkmamaları adına, tüm düzeni çocuk odaklı hazırlamak önemlidir. Anaokulu özellikle okul öncesi yaş gurubuna hitap ettiği için, vakit geçirdikleri alanın, ebeveynlerinden uzak ancak güvenli olması önemlidir. Unutulmamalıdır ki; çocuklar bu yaş gruplarında ilk kez bu kadar fazla çocukla bir araya gelir, hayal ettiği tüm materyallere ve oyuncaklara aynı anda sahip olur.

Bu nedenle çocukların adaptasyon süreçlerinin, anaokuluna ilk adım attıklarından itibaren iyi oluşturulması önemlidir. Halılar, mobilya ürünleri kadar önemlidir. Dikkat çekici özel tasarım eğitici halılar çocukların eğitiminde rol oynar. Evindeki sıcaklığı yakalayan çocuklar, vakit geçirecekleri her alanı benimserler. Çocuklarda oluşturulan eğitim programı sabah kahvaltısı ile başlar, oyun, uyku düzeni, yemek, diş fırçalama ve aktiviteler ile sona erer.

Kurumların kendilerine özgü sistemleri ve çalışma programları değişim gösterse de çocukların anladığı tek şey ne kadar keyif aldıklarıdır. Halıların sadece figürlerden oluşmaması, çocukların görsel zekasından kaçmaz. Özellikle eğitici oyun halıları üzerinde bulunan baskılar çocukların eğitiminde önemli bir yerdedir.

Akay Özel Halıları

Özel halı tasarımları arasında yer alan ürünler; gökkuşağı halı, kareli halı, meslekler, satranç, sayılar tren, uzay ve yüz ifadelerinin olduğu baskılar ile çocuklar bu halıları çok sevecek. Kullanım alanı olarak evinizde oyun alanı ya da çocuk odası bölümünde yer alması gereken ürünler arasındadır.

Çocuklara bir şeyleri öğrenmesi için baskı yapmak yerine, onların dikkatini çekecek ürünlerle istediğiniz alana yönlendirmeniz mümkündür.

Kitapların dahi okul döneminde artık renkli görsel resimlerle oluşturulduğunu varsayarsak, görsel hafızanın, kalıcı eğitime etkisini daha iyi anlamış olursunuz. Kullanılan eğitici oyun halıları arasında yer alan gökkuşağı halı ile gökkuşağı renklerinin nelerden oluştuğunu öğrenecektir. Çocuklar için gökkuşağı rengarenk görüntüsüyle büyüleyici ve hayallerini süsleyen bir oluşumdur.

Bunun yanı sıra özel tasarım eğitici halılar da bulunan meslekler, çocukların dikkatini en çok çekecek halılar arasında yer alıyor. Meslek grupları her zaman dikkat çekicidir. İstediği mesleğe ait resmi bulması fazla uzun sürmeyecek ve yüzünde tebessüm oluşacak. Satranç; zekâ geliştirici, strateji yapmayı sağlayan ve karar verme yeteneğini geliştiren bir zekâ oyunudur. Çocukların dikkatini çekecek olan bu oyunu çözmek, çocuklar için çok zor olmayacak.

Matematik ise çocukların kısmen zorlandıkları ancak rakamlardan hoşlandıkları bir alandır. Matematiği zorlu yapan aslında rakamlar değil, öğrenme biçimidir. Çocukların eğlenerek öğrendiği kanısına varmanız için, sayılar tren halı tasarımını tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Özel Eğitici Halıların Önemi

Eğitim bilindiği üzere her yerdedir ve her yaştadır. Bundan yola çıkarak, hayatında birçok şeyi ilk kez görmüş olan çocuklarınızın bilgiye ne denli aç olduklarını görebiliyorsunuz. Her fırsatta soru sormaları, istedikleri cevabı alamadıklarında yinelemelerinin sebebi budur. İlk kez gördüğü özel tasarım eğitici halılar bildiği halılardan farklı olduğu için, dikkatini çekme konusunda gecikme yaşanmaz.

Çocuklardaki eğitim felsefesi; dikkatini çek, soru sormasına izin ver ve kontrolü ona bırak olmalıdır. Dikkatini çekmek için; renkler, tasarımlar ve boyutlar bu konuda başarılı faktörlerdir. Soru sormasına izin vermeniz ise anlamlandıramadığı şeyin cevabını sizden istemesine imkân tanımanızı sağlar. Kontrolü bırakmak ise onun hayal gücüyle materyalle neler yapabileceğini keşfetmeniz içindir. İşte eğitici oyun halıları bu nedenle özenle tasarlanır ve üretilir.

1